Klasyczna, w rudawym kolorze, czy może pobielona? Cegła we wnętrzu zawsze wygląda dobrze. Zobaczcie, jaki pomysł na płytki cegłopodobne mają projektanci z krakowskiej pracowni buKadesign.
Niewielki apartament mieści się w centrum Krakowa. To, co charakteryzuje wnętrze, to wysokie sufity, łuki oraz... cegła. Projektanci z pracowni buKadesign postanowili ubrać wnętrza mieszkania w ceglane wykończenia, które podkreślają kameralny charakter przestrzeni. Jeśli dodamy do tego industrialne elementy, otrzymamy ciekawy i przyjemny projekt wnętrza, w którym chce się przebywać.
W planie mieszkania wyróżniamy część dzienną, do której należy strefa wypoczynku salonu, aneks kuchenny oraz spajająca obie części przestrzeń jadalniana. Z dużego pomieszczenia wydzielona została niezależna sypialnia, która znajduje się za przeszkloną ścianą. Dzięki wykorzystaniu szklanych paneli udało się doświetlić sypialnię, która pozbawiona jest okien. Dodatkowo stalowa rama przegrody dobrze wpisuje się w loftowy charakter wnętrza.
Płytki cegłopodobne doskonale spisują się we wnętrzach zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Aranżacja krakowskiego mieszkania zdecydowanie wpisuje się w tę drugą stylistykę, a zaproponowana okładzina z cegły prezentuje się tam doskonale. Projektanci zaproponowali dwa kolory płytek. Na ścianie salonu zaprojektowano szarą cegłę uzupełnioną białymi fugami. W podłuczu znalazła się klasyczna, ruda cegła z ciemnymi fugami.
Oprócz eleganckiej cegły we wnętrzu zaproponowano także jeszcze jedno, ciekawe rozwiązanie. Wysoki strop przykryty został okładziną z drewna. Odpowiednia wysokość sufitu umożliwiła taki zabieg bez wrażenia optycznego zmniejszenia przestrzeni. Dla kontrastu na posadzce znalazły się białe kafle. W części salonu chłodną posadzkę ozdabia pleciony dywan o geometrycznym wzorze.
Na tle białych ścian dobrze prezentuje się masywna bryła kuchennej zabudowy. Znalazła się tam zabudowana lodówka oraz ustawione w słupku sprzęty kuchenne. Niskie szafki ustawione w kształcie litery L dają domownikom sporą przestrzeń roboczą. P
W niedużej łazience zamiast cegły zaproponowano praktyczny beton architektoniczny. Materiał ten dobrze sprawdza się w wilgotnych warunkach – odporny na działanie wody pokrywa ściany oraz posadzkę, także w strefie prysznica typu walk-in. Malowana na czarno armatura łazienkowa dobrze koresponduje z industrialną stylistyką wnętrza. Na ścianie zawieszono nowoczesne lustro o okrągłym kształcie, które doświetla kinkiet ścienny.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
pracownia: buKadesign
projekt: 2019
lokalizacja: Kraków
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Wnętrza imponującego apartamentu autorstwa pracowni Amos and Amos to przykład...
czytajBiokominek w salonie, półwysep w kuchni, a w łazience szykowna...
czytajOtwarty na przyjmowanie gości dom autorstwa pracowni gismoarchitects.
czytajMieszkanie mieszczące się w odrestaurowanej starej kamienicy, położonej pod Wawelem,...
czytaj
Ilość komentarzy: 0