Elegancja z przymróżeniem oka

Elegancja z przymróżeniem oka

Mieszkanie na warszawskim Wilanowie zachwyca dopracowaniem projektu i elegancką, a przy tym współczesną estetyką. Czarne, szare i białe betony zestawione zostały z jasnym, dębowym drewnem. 

Projektowane mieszkanie zlokalizowane jest przy alejach Rzeczpospolitej w Warszawie, a jego powierzchnia mierzy 96 m2. Inwestorzy powierzyli pracę nad koncepcją wnętrza pracowni Mili Młodzi Ludzie, która już nie raz zachwyciła nas swoim kreatywnym podejściem do projektowania. Przykładem doskonałej realizacji autorstwa pracowni jest mieszkanie na katowickim Nikiszowcu. Tak na Śląsku, jak i w Warszawie, w realizacjach pracowni urzeka nas zabawa konwencją i odważne połączenia materiałowe, czy kolorystyczne.

 Tym razem zespół projektowy w składzie Przemysław Nowak, Lech Moczulski, Klaudia Lis i Iza Rogucka postawili na elegancką aranżację. Jednak skoro projekt wyszedł spod kreski Miłych Młodych Ludzi, wnętrze nie mogło pozostać klasycznym. W przestronnym mieszkaniu czeka na nas mnóstwo ciekawych rozwiązań funkcjonalnych i oryginalnych elementów wyposażenia. Projektanci postawili też na wyraźne kontrasty barwne, które dynamizują przestrzeń.

Elegancja z przymróżeniem oka

Czerń, biel i dąb 

W otwartej strefie dziennej połączono kilka funkcji – kuchnię, jadalnię oraz salon. Pomieszczenie zostało wyraźnie podzielone. Posłużyły do tego zarówno barwy, jak i układ pokoju. Zaznaczony ciąg komunikacyjny, prowadzący od strefy wejściowej ku pomieszczeniom prywatnym domowników oddziela kuchnię od salonu z jadalnią. Wrażenie podziału potęguje także zestrój kolorystyczny. W kuchni postawiono na matowe, monolityczne czarne powierzchnia, które uzupełnia jasne drewno. Tam też na podłodze pojawiają się betonowe płyty, które kontynuowane są od korytarza. W salonie i jadalni wykorzystano drewnianą posadzkę, a czerń zastąpiono bielą. 

Także w innych pomieszczeniach dominuje gra bieli, czerni i dębu. W zależności od pomieszczenia, projektanci sięgali po czerń, tworząc bardziej kameralne przestrzenie, jak łazienka, albo biel przeważającą w pokoju dziecięcym. Ciekawym rozwiązaniem jest pozostawienie otwartego pomieszczenia sypialni. Dzięki temu jasne wnętrze pomieszczenia otwiera się na ciemny korytarz.

Elegancja z przymróżeniem oka

Siła dodatków 

Oprócz wyraźnych kontrastów, klimat wnętrza w dużej mierze budują wykorzystane dodatki. Zdobiące ściany obrazy to przedstawienia z humorem, które dobrze oddają ducha aranżacji – elegancko, a przy tym z przymróżeniem oka. Pojawiają się tutaj liczne dekoracje wykorzystujące zwierzęce postaci. Nie brak też niedużych, a istotnych dodatków, jak ażurowe nóż i widelec zawieszony na ścianie kuchni, czy obrys niemowlaka zawieszony na drzwiach do pokoju dziecięcego. 

W mieszkaniu pojawiają się wyszukane elementy wyposażenia. Już na wejściu wita nas masywna, asymetryczna bryła wyspy kuchennej, która dodatkowo ustawiona została pod kątem. Dużą uwagę poświęcono też wyborowi opraw oświetleniowych oraz zieleni, która wypełnia poszczególne pomieszczenia i ożywia wnętrze.

Zobacz galerię wnętrza mieszkania na Wilanowie

Elegancja z przymróżeniem oka – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze mieszkania
inwestor: prywatny
zespół projektowy: Przemysław Nowak, Lech Moczulski, Klaudia Lis, Iza Rogucka
realizacja: 2018
lokalizacja: Wilanów, Warszawa
projektowana powierzchnia: 96 m2
zdjęcia: PION Studio
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!