Zamieszkać w nowoczesnej stodole

Zamieszkać w nowoczesnej stodole

Oto podmiejski domu, zaaranżowany w stylu nowoczesnej stodoły przez pracownię Mili Młodzi Ludzie. Dominuje tutaj biel i jasne drewno oraz ciemne akcenty. 

Chyba każdy mieszkaniec dużego miasta marzy czasem o ucieczce gdzieś bliżej natury. Stary dom, ogród i spokojny krajobraz wydają się najlepszym pomysłem na odpoczynek. Im większego tempa nabiera życie w mieście, tym liczniejsza grupa ludzi ucieka na przedmieścia. Lubimy wykorzystywać zastane, wiejskie budownictwo przekształcając je w nowoczesne domy mieszkalne, czego przykładem jest projekt przebudowy wnętrza starej stodoły. Są i tacy, którzy budują współczesne obiekty, ubierając je w kostium w stylistyce modern barn. 

Dom, którego wnętrza zaprojektowano w stylu nowoczesnej stodoły, mieści się pod Poznaniem. Za projekt wnętrza odpowiedzialna jest pracownia Mili Młodzi Ludzie, która znana jest z klimatycznych aranżacji i pełnych smaku pomysłów. Nie inaczej było i tym razem – architekci zamknęli we wnętrzu domu sielskiego ducha, proponując jednocześnie bardzo współczesne wzornictwo i rozwiązania stylistyczne.

Zamieszkać w nowoczesnej stodole

Wysoka strefa dzienna 

Parterowy dom podzielony został na przestrzenie prywatne oraz części wspólne. Jego sercem jest strefa dzienna, która łączy w sobie założenia salonu, jadalni oraz kuchni. Pomieszczenie jest wysokie, a ukośne stropy przyozdobione zostały jasnym drewnem. W połączeniu z dużymi przeszkleniami oraz białymi ścianami, całość robi wrażenie niezwykle jasnej i pełnej powietrza przestrzeni.

 W części salonu, zlokalizowanej przy drzwiach tarasowych, znajduje się żeliwny kominek oraz nowoczesna drewutnia. Strefa kontaktu z ogniem zabezpieczona została niepalnymi płytami, które dobrze wkomponowują się w aranżację. Rustykalnym dodatkiem jest łaciaty dywan zdobiący monolityczną, betonową posadzkę. Tutaj też znalazła miejsce wygodna, błękitna sofa w towarzystwie niskiego stolika kawowego. Masywny blat stolika zestawiony z nowoczesną formą stelaża efektownie podkreśla charakter modern bar całego założenia.

Zamieszkać w nowoczesnej stodole

Złoto w kuchni 

Przyciągającym wzrok elementem wystroju jest kuchenna wyspa. Masywna, wyeksponowana bryła ozdobiona została złotą płytą, która wprowadza do wnętrza świetlistość. Innym interesującym obiektem w kuchni jest wkomponowana w prostą formę zabudowy lodówka w błękitnym kolorze. W strefie jadalni pojawiają się też krzesła, o wyszukanej, lekkiej formie. W kuchni nie brakuje też miejskich, industrialnych motywów. Ponad przestrzenią roboczą zainstalowany został czarny stelaż z reflektorami, wykorzystano też stal nierdzewną konstruując szafki kuchenne.

Zamieszkać w nowoczesnej stodole

Dom stworzony do relaksu 

Prywatne przestrzenie domowników utrzymane zostały w podobnej stylistyce. Biała baza uzupełniona jest o jasnodrewniane wykończenia, jak okładzina ściany w sypialni czy łazience. W obu pomieszczeniach nie brakuje też stalowych elementów pomalowanych na głęboką czerń. W łazience pojawiła się także nowoczesna w formie toaletka zintegrowana z systemem szafek. Całość ozdabia wymyślny taboret w błękitnej barwie.

Zobacz galerię zdjęć domu w stylu nowoczesnej stodoły

Dom w stylu nowoczesnej stodoły – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze domu

inwestor: prywatny

pracownia: Mili Młodzi Ludzie

realizacja: 2020

lokalizacja: okolice Poznania

zdjęcia: PION Studio

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!