Kameralny projekt wnętrza z marmurem i ciemnym drewnem

Kameralny projekt wnętrza z marmurem i ciemnym drewnem

W zlokalizowanym w Trzebiatowie mieszkaniu o powierzchni 125 m2 architekt Filip Raupuk postawił na kameralną aranżację, opartą na kontraście drewna o ciemnym wybarwieniu z bielą kamiennych płyt o rysunku marmuru. Tak zakomponowane wnętrza dają wyjątkowo elegancki efekt. Dodatkowo duża przestrzeń projektowanego mieszkania sprawia, że pomieszczenia są przestronne i pełne powietrza. Wnętrza zaprojektowane zostały w stylu minimalistycznym

Kameralny projekt wnętrza z marmurem i ciemnym drewnem

Elegancki salon z marmurem 

Otwarta strefa dzienna projektowanego mieszkania łączy w sobie funkcje salonu, jadalni oraz kuchni. Kolejne strefy dobrze ze sobą korespondują, przenikając się wzajemnie. Wszystko to dzięki spójnej myśli stylistycznej, która przyświecała projektantowi w trakcie pracy nad wnętrzem. Pomieszczenie utrzymane jest w bieli oraz ciemnym drewnie. Obie barwy wzajemnie się uzupełniają, tworząc wyważoną kompozycję kolorystyczną. Na podłodze zaproponowane zostały drewniane deski, ściany pozostawiono białe, częściowo dekorując je ozdobnymi płytami kamiennymi. 

Tak przyozdobiona została ściana telewizyjna w strefie salonu. Część wypoczynkowa znalazła się w głębi pomieszczenia i wyznaczają ją tapicerowany narożnik o prostej bryle w towarzystwie trzech niskich stolików kawowych. Na ścianie RTV oprócz telewizora pojawił się wysoki regał na książki. Całość dopełnia nastrojowe oświetlenie dekoracyjne, a także praktyczne światło reflektorków zamontowanych na szynie pod sufitem.

 Marmur wykorzystany został też w strefie kuchni, przyozdabiając ścianę pomiędzy szafkami zabudowy oraz front wyspy kuchennej. Obszerna przestrzeń kuchni zaprojektowana została z naciskiem na stronę funkcjonalną. Pojawia się monolityczna zabudowa wykonana z ciemnego drewna, skrywając w sobie liczne schowki i szafki. Pozostała część kuchennych mebli wykonana została z płyt w kolorze szarym, blaty pozostawiono białe. Proste fronty oraz oszczędna kolorystyka zabudowy dają efekt nowoczesnej kuchni.

Kameralny projekt wnętrza z marmurem i ciemnym drewnem

Luksusowa łazienka 

W swoim projekcie architekt zaproponował, aby zwykłą łazienkę zamienić w prawdziwy pokój kąpielowy. Luksusowe wnętrze ubrane zostało w szlachetne materiały wykończeniowe. Również tutaj pojawiają się eleganckie kamienne płyty, jednak zamiast bieli odnajdujemy ciemno-szare wybarwienie zestawione z białym żyłkowaniem. Także w tym pomieszczeniu prowadzona jest gra bieli i ciemnego drewna, dzięki czemu wnętrze luksusowej łazienki wydaje się być pełne i kompletne.

Kameralny projekt wnętrza z marmurem i ciemnym drewnem

Zobacz galerię zdjęć wnętrza z marmurem i ciemnym drewnem

Kameralny projekt wnętrza z marmurem i ciemnym drewnem – metryczka projektu 

typ projektu: wnętrze mieszkania

inwestor: prywatny

pracownia: Filip Raupuk Studio Architektoniczne

projekt: 2019

lokalizacja: Trzebiatów

projektowana powierzchnia: 125 m2

opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!