Elegancja w biurze warszawskiej kancelarii

Elegancja w biurze warszawskiej kancelarii

Wnętrza warszawskiej kancelarii charakteryzują się prostotą i elegancją, która koresponduje z wizerunkiem marki. Aranżacja wnętrza spod pióra pracowni BIT CREATIVE pozwoliła na stworzenie estetycznej, ale i funkcjonalnej przestrzeni biurowej. 

Pracownia BIT CREATIVE znana jest z planowania przestrzeni biurowych, które identyfikować się mają z marką klienta. Aranżacje mają odzwierciedlać specyfikę pracy biura i spełniała unikalne zapotrzebowania jego użytkowników. W ten sam sposób projektanci podeszli do kolejnego zadania, którym było zaprojektowanie biura kancelarii prawno-podatkowej Ożóg Tomczykowski. Pracownia postawiła na minimalistyczną estetykę biurową w połączeniu z eleganckimi dodatkami. 

Biuro kancelarii mieści się w Warszawie, na 6. piętrze biurowca Nowogrodzka Square w samym centrum miasta. Projektowana powierzchnia mierzy blisko 800 m2. Pierwszym etapem projektu było stworzenie space planu przestrzeni. Zachowanie prostego układu gabinetowego pozwoliło na wygospodarowanie stref dających efekt „oddechu”. W samym centrum biura znalazła się przeszklona kuchnia. Pomieszczenie spójnie łączy sale konferencyjne, bibliotekę oraz strefę pracy z otwartymi stanowiskami pracy. W ten sposób udało się uzyskać przestronną przestrzeń biurową.

Elegancja w biurze czyli aranżacja wnętrza od BIT CREATIVE

Szkło i drewno w biurze 

Przeszklenia odgrywają znaczącą rolę w projekcie wnętrza kancelarii. Dzięki nim wnętrze, chociaż podzielone na mniejsze pomieszczenia, wydaje się być otwarte. Przeszklone ściany wykorzystane zostały także w gabinetach, w których znalazły się poszczególne działy firmy. Za oknami pomieszczeń biurowych i sal konferencyjnych otwierają się duże tarasy z widokiem na centrum stolicy. Ich obecność zarówno podkreśla formalny charakter biura, jak i pozwala na doskonałe doświetlenie przestrzeni. 

W projekcie kluczowym były nie tylko założenia funkcjonalne, ale i estetyczne. Inwestorowi zależało, aby biuro zachwycało wizualnie odwiedzających je gości. Projektanci postanowili ubrać wnętrza w wyrafinowane materiały wykończeniowe. Ściany podkreślone zostały nieszablonowymi okładzinami w kolorach czerni, granatu, złota i ciemnej zieleni. Neutralna, szara baza projektu stanowi idealne tło dla głębokich kolorów. Dobrze koresponduje także z ciemnym wybarwieniem drewna, które stanowi integralny element aranżacji. 

Z dużą uwagą wybrane zostały meble oraz tapicerki siedzisk. Postawiono na nowoczesne wzornictwo w eleganckim wydaniu. Dominują tutaj subtelne szarości, które dobrze prezentują się w zestawieniu z wszechobecnym betonem architektonicznym. Całość dopełnia drewniany parkiet, marmur oraz oryginalne oprawy oświetleniowe. W kolejnych pomieszczeniach pojawiają się ożywiające aranżację dodatki, takie jak wielobarwny obraz na ścianie, czy kolorowe kubełki krzeseł kuchennych. Architekci zaproponowali także zielone rośliny doniczkowe oraz nawiązujące do naturalnej estetyki elementy wyposażenia, jak niskie stoliki w formie ściętych pni drzew w biblioteczce. Wszystko razem daje efekt współczesnej kancelarii w nowoczesnym wydaniu, która stanowi wygodne i estetyczne miejsce pracy i spotkań.

Zobacz galerię zdjęć warszawskiej kancelarii

Aranżacja wnętrza od BIT CREATIVE – metryczka projektu 

typ projektu: biuro

inwestor: kancelaria prawno-podatkowa Ożóg Tomczykowski

pracownia: BIT CREATIVE 

projekt: 2020

lokalizacja: Nowogrodzka Square, Warszawa

projektowana powierzchnia: ok 800 m2

opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!