Współczesna elegancja w arabskiej oprawie w restauracji Aura

Współczesna elegancja w arabskiej oprawie w restauracji Aura

Aranżacja wnętrza baru Aura autorstwa architekta Kacpra Gronkiewicza to prawdziwy majstersztyk, przenosi nas do wypełnionego słońcem Marrakeszu. Wnętrza opływają w złoto i soczystą czerwień. Oto punkt obowiązkowy dla miłośników bourbonu i dobrego designu. 

Coctail bar Aura zlokalizowany jest w Warszawie, na rogu ulicy Hożej, na parterze zabytkowej kamienicy pochodzącej z XIX wieku. Wcześniej w tym lokalu mieściły się mniejsze przedsiębiorstwa i zakłady, a każdy z nich odcisnął swój ślad we wnętrzu. Od niedawna w miejscu tym możemy napić się jednej z blisko 70 pozycji bourbona. Chociaż serwowany tutaj trunek to prawdziwy rarytas, coctail bar Aura odwiedzany jest równie często z powodu niesamowitego wystroju, jaki zaproponowany został do wnętrza. Za projekt aranżacji odpowiada architekt Kacper Gronkiewicz, którego pracami zachwycaliśmy się już niejednokrotnie. Jedną z nich jest aranżacja wnętrza baru Foton w Warszawie

Tym razem, zamiast industrialnej, odrealnionej estetyki, architekt sięga po marokańskie wzorce. W niedużym wnętrzu coctail baru goście mogą poczuć się niczym w słonecznym Marrakeszu. Kameralna przestrzeń zaprojektowana została z niezwykłym wyczuciem elegancji. Nasycone, głębokie barwy pięknie korespondują ze szlachetnymi materiałami wykończeniowymi, tworząc klimat miejsca, obok którego trudno przejść obojętnie.

Współczesna elegancja w arabskiej oprawie w restauracji Aura

Aura pełna złota 

Nazwa lokalu związana jest z łacińskim słowem aurum, oznaczającym złoto. Wybrano ją nie bez podstaw – złoto doskonale wpisuje się w marokańską estetykę, a także idealnie nawiązuje do barwy flagowego trunku. Wnętrza oblewają ciepłe odcienie czerwieni skontrastowane z granatowymi detalami. Królem jest oczywiście złoto, które wprowadzono do wnętrza przy pomocy mosiężnych elementów wyposażenia i wykończeń. Współczesna estetyka połączona została z ciepłem arabskich dywanów, które pokrywają ściany baru. Nie zapomniano również o nastrojowym oświetleniu, które sprzyja intymnym rozmowom przy szklance jednego z koktajlów z bogatej karty lokalu. 

Ciepłe odcienie czerwieni pojawiają się nie tylko w postaci dywanów, ale też zdobią podłogi i siedziska wysokich krzeseł barowych. Mosiądz wykorzystany został w konstrukcji stolików i opraw oświetleniowych. Na szczególną uwagę zasługuje także niesamowita przestrzeń barowa, gdzie zaprojektowana została złota ściana z półkami, na której eksponowanych jest 170 butelek różnych alkoholi. 

Marokański klimat wprowadzają także wnęki zamknięte od góry łukami. We wnękach umieszczono lustra, które optycznie powiększają przestrzeń. Architektowi w pełni udało się uchwycić kwintesencję orientu, który w swoim lokalu chcieli mieć inwestorzy Rafał Rybak i Michał Zubrzycki.

Zobacz galerię zdjęć baru Aura

Elegancja w arabskiej oprawie restauracji Aura – metryczka projektu

typ projektu: coctail bar
inwestor: Aura / Rafał Rybak, Michał Zubrzycki
pracownia: kacper gronkiewicz architekt
realizacja: 2019
lokalizacja: ul. Hoża 27, Warszawa
zdjęcia: Łukasz Kuś, Magda Rzeszot
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!