HOT

Przytulna aranżacja wnętrza apartamentu w Warszawie

Przytulna aranżacja wnętrza apartamentu w Warszawie

Bywają takie wnętrza, w których każdy detal ma znaczenie. Nie są one jednak chłodne i zachowawcze – wręcz przeciwnie, w uważnie zaprojektowanych przestrzeniach panuje domowa atmosfera pełna domowego ciepła. Właśnie taką aranżację wnętrza, wykonaną przez pracownię Kształt Rzeczy, znaleźliśmy w warszawskim apartamencie na Mokotowie. 

Na warszawskim Mokotowie przybywa wnętrzarskich perełek. Ostatnio pisaliśmy o małym mieszkaniu w pastelach i bieli. Tym razem zapraszamy do przytulnego apartamentu, zaprojektowanego przez Magdalenę Dąbrówkę z pracowni Kształt Rzeczy. W projekcie, będącym jednym z ostatnich prac architektki, zachwyca wyjątkowa umiejętność budowania nastroju wnętrza. Projektantka w harmonijny sposób zestawia ze sobą kolejne przykłady dobrego, często polskiego designu, tworząc przyjemną, domową atmosferę.

Przytulna aranżacja wnętrza apartamentu w Warszawie

Przestrzeń w mieszkaniu 

Istotnym założeniem projektu apartamentu w Warszawie jest pozostawienie otwartej strefy dziennej. Dzięki temu mieszkanie wydaje się przestronne i pełne powietrza. Ten efekt potęgują także duże przeszklenia przeprute w dwóch ścianach pomieszczenia, przez które do wnętrza wpada światło dzienne. W strefie dziennej zaaranżowana została część salonu wyposażona w sofę i dwa, wygodne fotele, których stylistyka nawiązuje do okresu PRL-u. Fantazyjnie wygięte podłokietniki kontrastują z masywną, przysadzistą formą siedzisk. Uzupełnieniem strefy relaksu jest prosta, drewniana biblioteczka oraz abstrakcyjna kompozycja w ciepłej kolorystyce zawieszona na ścianie.

 Część salonu płynnie przechodzi w strefę kuchni. Łącznikiem jest okrągły stół jadalniany na masywnej nodze. Otwarta przestrzeń kuchni została optycznie oddzielona od salonu poprzez zastosowanie innej posadzki. Drewniany parkiet zastąpiony tu został przez nakrapiane płytki imitujące lastryko. Praktyczna zabudowa kuchenna wykonana została w jasnej szarości, którą uzupełniają eleganckie uchwyty. W strefie dziennej nie brakuje pieczołowicie wybranych dodatków, dzięki którym wnętrze zdaje się oddawać ducha domowników. Piękne porcelanowe dodatki, liczne książki oraz zielone rośliny wypełniają i ożywiają aranżację.

Przytulna aranżacja wnętrza apartamentu w Warszawie

Zielony akcent w sypialni 

Centralnym elementem wyposażenia sypialni jest obszerne łóżko o tapicerowanym zagłówku. Jednak to, co zwraca uwagę, to soczysta zieleń, która pojawia się jako kolor tekstyliów. Biel ścian daje wrażenie jasnego wnętrza, w którym dyskretnie udało się wkomponować zabudowę kryjącą w sobie sporo miejsca do przechowywania. Gładkie fronty monolitycznej zabudowy nie rzucają się w oczy, zaś zastąpienie jednej z szafek wpuszczaną drewnianą półką dają ciekawy efekt końcowy.

Przytulna aranżacja wnętrza apartamentu w Warszawie

Równie subtelna i kameralna estetyka zaproponowana została w łazience. Dominują tutaj szarości i biel, które urozmaica pastelowa ściana za wanną. Wnętrze ociepla drewniana szafka pod umywalką o masywnej formie. Dzięki podwieszeniu mebla nie sprawia on wrażenia ciężkiego i dobrze uzupełnia kompozycję wnętrza. W łazience pojawiają się też wyraźne, ale nie dominujące czarne, stalowe akcenty.

Zobacz galerię zdjęć apartamentu

Aranżacja apartamentu w Warszawie – metryczka projektu

typ projektu: apartament
inwestor: prywatny
pracownia: Kształt Rzeczy
autorka projektu: Magdalena Dąbrówka
realizacja: 2020
lokalizacja: Mokotów, Warszawa
zdjęcia: Hanna Połczyńska / www.kroniki.studio
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!