Zielone akcenty w projekcie małego mieszkania

Zielone akcenty w projekcie małego mieszkania

Butelkowa zieleń nie wychodzi z mody. Szczególnie dobrze komponuje się z pudrowym różem i naturalnym drewnem. Przekonuje nas o tym pracownia NicaDesign w swoim ostatnim projekcie małego mieszkania. 

To nieduże mieszkanie, mierzące zaledwie 35 m2, zaprojektowane zostało przez warszawską pracownię NicaDesign. Inwestorką jest młoda, odważna kobieta, która lubi kolor i niecodzienne rozwiązania. Projektantka zaproponowała wnętrze, w którym dominuje butelkowa zieleń. Ten odcień szturmem zagarnął nasze domowe przestrzenie i dalej doskonale się w nich prezentuje. Przykładem eleganckiego wnętrza z wykorzystaniem butelkowej zieleni jest projekt mieszkania od Lena Interiors

Pracownia NicaDesign zaproponowała połączenie głębokiej, butelkowej zieleni i orzechowego drewna. Uzupełnieniem są szarości, biel, a także nadające kobiecego looku pudrowo-różowe dodatki. Wnętrze wydaje się bardzo dopracowane, a każdy wprowadzony tutaj element wyposażenia, czy dekoracji pięknie ze sobą koresponduje.

Zielone akcenty w projekcie małego mieszkania

Otwarta strefa salonu 

W projekcie zaproponowana została otwarta strefa dzienna, gdzie mieści się salon oraz aneks kuchenny. Chociaż mieszkanie jest niewielkie, znajduje się w nim wszystko, czego potrzeba. Wysoka zabudowa kuchenna o prostych, szarych frontach gwarantuje sporą przestrzeń do przechowywania. Niskie szafki nakryte zostały fornirem w kolorze orzecha. Blat roboczy płynnie przechodzi w półwysep, do którego dostawione zostały wysokie hokery, tworząc w ten sposób wygodną przestrzeń do posiłków z przyjaciółmi. 

Minimalistyczne wyposażenie salonu ogranicza się do wygodnej sofy, dwóch małych stolików kawowych oraz puf, a także niskiej komody, ponad którą zawieszony został telewizor. Siedziska oraz stoliki mają zgeometryzowane formy, przez co tworzą ładną kompozycję swobodnie zestawionych brył. Aksamitne tapicerki dobrze pasują do stalowych i miedzianych stelaży. Wykończona drewnianymi panelami, położonymi w jodełkę podłoga ociepla wnętrze i koresponduje z ciemnym orzechem mebli.

Zielone akcenty w projekcie małego mieszkania

Lastryko w łazience 

W łazience oprócz butelkowej zieleni pojawia się jeszcze jeden król aranżacji. Wracające do łask lastryko zaproponowano tutaj w formie prostokątnych płytek o kremowym odcieniu. Pokrywają one ściany i płynnie przechodzą w płaszczyznę posadzki. Ściana prysznica wykończona została zielonymi płytkami w dwóch odcieniach, zaś ściana za umywalką pomalowana została matową farbą. Uzupełnieniem aranżacji łazienki jest ciepłe drewno oraz malowana na czarno stal. Pojawiają się tutaj proste oprawy oświetleniowe oraz nieforemne lustro w wąskiej, czarnej ramie. Minimalistyczna armatura łazienkowa stanowi doskonałe uzupełnienie kompozycji.

 Zobacz galerię zdjęć małego mieszkania

Zielone akcenty w projekcie małego mieszkania – metryczka projektu 

typ projektu: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: NicaDesign
projekt: 2019
projektowana powierzchnia: 35 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!