Projekt eleganckiego apartamentu pod Warszawą

Projekt eleganckiego apartamentu pod Warszawą

Elegancja idzie w parze z jasną kolorystyką. Dowodem na to może być projekt eleganckiego apartamentu pod Warszawą, w którym klasyczne wykończenia zestawione zostały z jasną i pełną światła przestrzenią.

Jasne i eleganckie przestrzenie nigdy nie wyjdą z mody. To pewnie dlatego, że elegancja nie jedno ma imię i może zostać podana w najróżniejszych mariażach stylowych. W projekcie domu w Konstancinie elegancja okraszona została szczyptą moderny, w apartamencie pod Warszawą zaproponowano bardziej nowoczesne wydanie eleganckiej przestrzeni, gdzie królują klasyczne wykończenia, ale i proste bryły umeblowania.

Prezentowany apartament zaprojektowany został przez pracownię NicaDesign, która w swoich projektach proponuje bardzo współczesne i dobrze przemyślane wnętrza. Nie inaczej było i tym razem. Projektanci postawili przede wszystkim na jasną paletę barw uzupełnioną o drewno oraz wyraźne akcenty kolorystyczne.

Projekt wnętrza w klasycznym stylu

Otwarta strefa dzienna

Apartament o powierzchni 98 m2 zajmuje przestrzeń dwóch kondygnacji. Na dole znajduje się otwarta strefa dzienna, na górze zaś rozlokowano prywatne pokoje domowników. Do części dziennej zalicza się elegancka strefa wejściowa, która wraz z wyszukanymi dodatkami oraz dużą ilością luster i lustrzanych powierzchni, stanowi zapowiedź tego, co czeka nas w dalszej części apartamentu. Przechodząc dalej otwiera się przed nami przestrzeń, łącząca w sobie funkcje salonu oraz jadalni.

Kącik salonu wydziela ustawiona centralnie sofa obita szarą tkaniną, skierowana ku ścianie telewizyjnej. Za plecami sofy stanął duży drewniany stół w otoczeniu eleganckich krzeseł o ciemno-granatowej, aksamitnej tapicerce. Eleganckim detalem są tutaj pozłacane okucia nóg krzeseł oraz wyszukana oprawa oświetleniowa w postaci przezroczystych baniek różnej wielkości. Część jadalniana znajduje się w narożniku z przeprutymi w obu ścianach dużymi przeszkleniami, przez które do wnętrza dostaje się światło.

Uwagę przyciąga tez praktycznie zaaranżowana kuchnia. Ciąg niskich szafek o układzie litery C biegnie pod ścianami i kontynuowany jest w formie półwyspu. Uzupełnieniem jest wysoka zabudowa mieszcząca w sobie sprzęty AGD. Fronty kuchennych szafek wykonane zostały w naturalnego drewna, które nawiązuje do posadzki w salonie i jadalni.

Projekt wnętrza w klasycznym stylu

Aranżacja sypialni na piętrze

Prowadzące na piętro drewniane schody otwierają przed nami dalszą część jasnego i eleganckiego apartamentu. Znajdziemy tutaj przytulną sypialnię inwestorów, w której kontynuowana jest z konsekwencją elegancka estetyka strefy dziennej. Tak na parterze, jak i na piętrze nie brakuje elementów sztukaterii, które wprowadzają podziały ścian i nadają klasycznego sznytu. Ustawione centralnie łóżko posiada tapicerowane wezgłowie, które rozciąga się na całą długość ściany.

Na piętrze zaaranżowana została także elegancka łazienka, w której królują kamienne płyty o jasnoszarym żyłkowaniu. Biel uzupełnia tutaj błękit pięknej mozaiki, która zdobi jedną ze ścian. Proste formy wyposażenia łazienki uzupełnia armatura w kolorze różowego mosiądzu. Pomieszczenie zdaje się przestronne i jasne, mimo niewielkiego, podłużnego okna, w jakie wyposażone jest wnętrze.

Zobacz galerię zdjęć projektu mieszkania

Projekt eleganckiego apartamentu pod Warszawą – metryczka projektu mieszkania

typ projektu: apartament
inwestor: prywatny
pracownia: NicaDesign
projekt: 2019
lokalizacja: okolice Warszawy
projektowana powierzchnia: 98 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!