Aranżacja nowoczesnego akademika na warszawskim Mokotowie

Aranżacja nowoczesnego akademika na warszawskim Mokotowie

Prywatny akademik to nowość na arenie polskiego budownictwa. Niezwiązany z uczelnią dom studencki Foxtrot stanowi nowocześnie zaaranżowaną jednostkę mieszkalną o wysokim standardzie.

Funkcjonalne i estetyczne wnętrza to standard, którego oczekuje się również na etapie studiów. Czyż nie lepiej uczy się w przyjemnym otoczeniu? Właśnie dlatego coraz częściej budowane są nowe akademiki, w których aż chciałoby się zamieszkać. Przykładem takiego obiektu jest nowoczesny dom studencki Space w Londynie. Teraz przyszła pora i na Warszawe, gdzie na Mokotowie powstał dom studencki Foxtrot. Obiekt zlokalizowany w sąsiedztwie nowo powstających obiektów hotelowych oraz mieszkalnych, tuż obok łącznika drogowego pomiędzy ulicami Suwak i Woroniczną. Budynek oraz wnętrza zaprojektowane zostały przez pracownię 22ARCHITEKCI.

Akademik na rzucie litery C posiada półotwarty w kierunku wschodnim dziedziniec, będący strefą wejściową do obiektu oraz przestrzenią rekreacyjną. Już elewacje obiektu zapowiadają to, co czeka na nas we wnętrzach. Na tynkowanych elewacjach o różnej fakturze szare pola kontrastują z żółtymi akcentami, podkreślając studencki charakter budynku. Ta sama estetyka kontynuowana jest we wnętrzach.

nowoczesne wnętrze akademiku Foxtrot w warszawie

Nowoczesny dom studencki

W obiekcie znajduje się 486 jedno- oraz dwupokojowych jednostek mieszkalnych, a każda z nich posiada własną łazienkę oraz nieduży aneks kuchenny. Wnętrza przewidziane zostały w taki sposób, aby umożliwiać komfortową naukę, ale i życie codzienne. Każdy z pokoi posiada dostęp do internetu, a na wszystkich pralniach znajdują się ogólnodostępne pralnie. Na parterze przewidziana została przestrzeń wspólna do nauki oraz rekreacji. Tutaj znajdują się liczne wygodne siedziska obite żółtymi i szarymi tkaninami, a także drewniane stoliki. Duże przeszklenia wpuszczają do wnętrza światło i powietrze. Tutaj też zlokalizowana została część administracyjna obiektu.

Akademik zaaranżowany został w industrialnym duchu. Na korytarzach dominuje szarość betonu nietynkowanego sufitu oraz biel ścian. Podobnie na klatkach schodowych, gdzie beton ozdabia również ściany. Zgodnie z poprzemysłową estetyką instalacje elektryczne oraz przewody nie zostały ukryte. Ta surowa przestrzeń urozmaicona została wyraźnym akcentem kolorystycznym w postaci słonecznego, żółtego odcienia. To właśnie żółta barwa oblewa monolityczną posadzkę, zamieniając surowe wnętrza obiektu w przestrzeń do życia.

nowoczesne wnętrze akademiku Foxtrot w warszawie

Dla obiektu zaprojektowana została także autorska identyfikacja wizualna, która ułatwia orientację w obiekcie. Powstała ona w ścisłym dopasowaniu do architektury budynku oraz zaproponowanej kolorystyki. Jako motyw przewodni wybrano żółć oraz czerń, które dobrze kontrastują z betonem architektonicznym czy bielą ścian. Zdobiące ściany symbole oraz znaki uzupełniają przestrzenie wspólne i wprowadzają niepowtarzalny charakter do wnętrz.

Dom studencki Foxtrot należy do grupy Student Depot, która zarządza prywatnymi akademikami w sześciu największych miastach w Polsce.

Zobacz galerię zdjęć nowoczesnego wnętrza

Akademik Foxtrot - metryczka projektu wnętrza

typ projektu: dom studencki
inwestor: Student Depot
pracownia: 22ARCHITEKCI / 22architekci.pl
realizacja: 2019
lokalizacja: ul. Woroniczna 37, Warszawa
zdjęcia: Ignacy Matuszewski

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!