Targi Designu Wzory 2020

Targi Designu Wzory 2020

W dniach 14-15 marca 2020 o godz. 11:00 w Domu Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie (ul. Bracka 25Targi Designu Wzory otworzą przed wielbicielami dobrego wzornictwa 3 piętra wypełnione kolorami. Będzie stylowo jak zawsze oraz zielono i ekologicznie jak jeszcze nigdy dotąd.

Za styl odpowiadać będą profesjonaliści najwyższej klasy, rzemieślnicy, którzy z miłości do piękna malują żywicą, rzeźbią w kompozycie akrylowym, tworzą dekoracje ze starych i nowych zabawek i komponują perfumy.

Co oprócz stylu? Zieleń – za nią odpowiadać będą miłośnicy roślin, od których odwiedzający będą mogli kupićprawdziwe cuda natury, które zmieszczą się na parapecie, balkonie i w mini ogródku. Oprócz tradycyjnych roślin będą też doniczki, systemy i lasy w szkle. Dodatkowo, 15 marca na stoisku Schroniska Dla Roślin odbędzie się wiosenna wymiana zieleni. Zbyt duże do kawalerki? Za małe do przestronnej kuchni? Tam będzie można wymienić własne rośliny na te dopasowane do swoich potrzeb.

Nie zabraknie też warsztatów, w ramach których razem z fachowcami zagłębimy się w świat ekologii i recyklingu, wykorzystując rzeczy, które już nie są nam potrzebne. W planach m.in. przygotowanie makramy, siatki ze starych koszul, recyklingowej biżuterii i naturalnych środków czystości. Szczegóły ujęte zostały w programie załączonym poniżej.

I tyle? Ależ skąd, ta edycja będzie naprawdę wyjątkowa, wszystko za sprawą planowanej premiery książki LESS WASTE Polska i towarzyszącemu jej panelowi dyskusyjnemu Design, a less waste – na którym wraz z wystawcami WZORÓW oraz autorką książki Less Waste Polska – Agnieszką Bukowską – porozmawiamy o preferencjach konsumenckich, nowych odkryciach w dziedzinie less waste oraz tkaninach i materiałach recyklingowanych.

Co w programie warsztatów?

Sobota 14.03.2020

11:15 -12:15 Warsztat Sparkling Waste

Praktyczne warsztaty z projektowania biżuterii z czystych odpadów. Warsztaty poprowadzi Karina Królak – projektantka biżuterii, która wiernie od 18 lat właśnie odpady upodobała sobie jako mianownik swoich działań. Jej biżuteria zdobi okładki i sesje modowe największych magazynów kobiecych. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów, wykładowcą a jej prace były prezentowane na licznych wystawach w kraju i zagranicą. Warsztaty to okazja do wspólnego spotkania i pracy twórczej pod okiem fachowca. Wspólnie wydobędziemy z odpadu jego biżuteryjny błysk. Na miejscu będą dostępne wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów muszą zabrać ze sobą jedynie chęć do pracy i dobry nastrój.

Prowadzenie: Karina Królak
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

11:30 – 13.30 Makramowe siatki z tiszertów

Podczas warsztatów nauczymy się jak efektywnie i szybko ciąć stare tiszerty, by uzyskać z nich gruby sznurek. Poznacie podstawowe węzły makramowe, które umożliwią samodzielne wykonanie siatki na zakupy. Zachęcamy do przynoszenia własnych starych bawełnianych koszulek, którym damy drugie życie.

Prowadzenie: Julia Pańków Linka
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

12:45 – 14:15 Czysto, bez chemii – naturalne środki czystości

Podczas warsztatów dowiecie się jak za pomocą powszechnie dostępnych, naturalnych składników wykonać domowe środki czystości. Sprawdzicie co kryje się w dostępnych w sklepach kremach, płynach, mleczkach i dlaczego warto korzystać z domowej alternatywy. Na teorii się nie skończy – przygotujecie naturalne środki: pastę do czyszczenia i płyn do naczyń.
Zachęcamy, aby w duchu zero waste każdy z uczestników warsztatów (w miarę możliwości) przyniósł z domu, własne, szklane słoiczki z nakrętką (150 – 200 ml), jeśli takie posiada.

Prowadzenie: Fundacja alter eko
Dla kogo: dla wszystkich
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

15:00 – 17:00 Tapicerowany podnóżek

Warsztaty, podczas których, pod okiem Kasi z pracowni Meblove Kreacje, samodzielnie wykonacie podnóżek z ozdobnymi guzikami, który zabierzecue do domu. Podczas warsztatów otrzymasz:
– bazę siedziska o wymiarach 35×50 cm,
– 4 drewniane nóżki o wysokości 25 cm,
– tkaniny i inne materiały niezbędne do pracy

Prowadzenie: Kasia Szatkowska Meblove Kreacje
Dla kogo: dla dorosłych (nie jest wymagane doświadczenie w tapicerowaniu. Na zajęciach zapewniamy niezbędną pomoc i wsparcie we wszystkich etapach prac)
Udział: 50 zł/os

15:00 – 17:00 Wzoruj się na Annie!

Annie Sloan jest światowej sławy autorytetem w dziedzinie koloru i technik dekoracyjnych. Od przeszło 30 lat uczy, jak z troską i czułością przywracać życie pięknym przedmiotom, używając jej genialnego wynalazku: farb kredowych Chalk Paint. Na warsztatach prowadzonych przez Ambasadorkę marki Annie Sloan w Polsce nauczysz się techniki frottage i pudru antycznego. Razem wystylizujemy drewnianą ramkę do zdjęcia, dając Ci wiedzę, z której będziesz mógł skorzystać przy innych recyklingowych projektach.

Prowadzenie: ambasadorka marki Annie Sloan Polska
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

17:30 – 18:30 Stara para nowy wzór – robimy drewniane kolczyki.

Odmień swoją starą parę na nową, dzięki drewnianym nakładką na klasyczne kolczyki wkrętki, które prawie każda z nas ma w swojej kolekcji biżuterii. Przyjdź na warsztaty, zdobądź nowe umiejętności
i wykonaj unikalne nakładki z drewna na kolczyki, które możesz podarować sobie lub bliskiej osobie. Na warsztatach małe kawałki drewna które zostają z produkcji drewnianych torebek przerobimy na nakładki. Nakładki świetnie prezentują się na Twojej starej parze i są przykładem na kreatywne wykorzystanie/odmianę starych rzeczy. Po co kupować lepiej odpicować.


Prowadzenie: Iza Szczepańska Iziartwear
Dla kogo: dla Pań, Panów i Dzieci
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

Niedziela 15.03.2020

11:30 – 13:00 Piękni z natury – naturalne kosmetyki

Podczas warsztatów dowiecie się jak z prostych surowców wykonać zdrowe i bezpieczne kosmetyki.
Warsztaty rozpoczną się od części teoretycznej – jakie składniki stanowią bazę dla domowych kosmetyków i jakie roślinne dodatki służą pielęgnacji danego typu skóry. Cześć praktyczna to ukręcanie peelingu i mieszanie mgiełki magnezowej do ciała. Zachęcamy, aby w duchu zero waste każdy z uczestników warsztatów (w miarę możliwości) przyniósł z domu, własne, szklane słoiczki z nakrętką (50 – 100 ml, np. po kremie), jeśli takie posiada.

Prowadzenie: Fundacja alter eko
Dla kogo: dla wszystkich
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

12:00 – 13:00 Magiczna bransoletkę w duchu eko.

Poczuj moc upcyklingu i przyjdź na warsztaty tworzenia bransoletek z drewna, które są elastyczne
i wielozadaniowe. Mogą być:
– nakładką na kubek (gdy kawa na wynos jest zbyt gorąca – twoja bransoletka ochroni Cię przed poparzeniem).
– osłonką na doniczkę (gdy jej nie nosisz możesz ozdobić nią kwiaty).
– elastyczną bransoletką, która z daleka wygląda jak skórzana a jest wykonana z drewna.
Zdobądź z nami nowe umiejętności, trochę kreatywności i unikalny przedmiot. Wszystko to w duchu recyklingu – wykorzystujemy przy tworzeniu bransoletek pozostałości dobrej jakości drewna, które nie zostało wykorzystane przy produkcji torebek.

Prowadzenie: Iza Szczepańska Iziartwear
Dla kogo: dla Pań, Panów i Dzieci
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

13:30 – 15:30 Wyplatanie makramowych kwietników

Podczas warsztatów przypomnimy Wam tę trochę już zapomnianą sztukę wiązania sznurków – makramy, bez użycia igieł, drutów czy szydełka. Poznacie podstawowe węzły i sploty oraz wykonamy swój własny podwieszany kwietnik! Do wyplatania użyjemy resztek materiałów, dzięki temu każdy kwietnik będzie jedyny w swoim rodzaju! Sugerujemy wziąć ze sobą osłonkę, która zamieszka w wyplecionej makramie!

Prowadzenie: Fundacja Schronisko Dla Roślin
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

15:00 – 17:00 Hippie wianek na wiosnę!

Podczas warsztatu przygotujecie wianek na stelażu słomianym, który bazować będzie na naturalnych dodatkach: naturalnym mchu z naszego lasku, piórach, patykach, szyszkach, oraz roślinach cebulowych, które wpleciemy w kompozycję. Całość będziemy dekorować materiałowymi wstążkami oraz koronkami hippie! Uczestnicy zabierają wianek ze sobą oraz nabywają umiejętności samodzielnego wykonania takiej dekoracji! Wianek do powieszenia na drzwi frontowe lub na ścianę.

Prowadzenie: Farma Florystyczna
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny (obowiązują zapisy)

16:00 - 17:00 Woskowijki - naturalne opakowania do żywności domowym sposobem

Woskowijki to ekoalternatywa dla folii spożywczej i aluminiowej. Są to opakowania wielokrotnego użytku na bazie bawełny i pszczelego wosku. Można ich używać do wszystkiego tego, do czego normalnie używa się folii plastikowej - tj. pakowania chleba, kanapek, warzyw, owoców, sera, ziół, przekąsek, przykrywania naczyć typu miski lub kubeczki. Wszystko z wyjątkiem mięsa. Przewagą woskowijek jest ich wielorazowość, naturalność i właściwości antybakteryjne. Podczas warsztatów prezentować będziemy "domowy" sposób na wykonanie woskowijki, który następnie można powielić we własnym zakresie w domu. Na co dzień zajmujemy się produkcją woskowijek, które zawierają specjalną mieszaninę wosku pszczelego, żywicy sosnowej i olejku jojoba. Podczas warsztatów używamy jedynie wosku pszczelego, gdyż w warunkach domowych ciężko jest pracować z żywicą. Woskowijki takie mają podobną funkcjonalność do produkcyjnych a jedynie nieco krótszą żywotność i lepkość. Warsztaty polegać będą na wprasowywaniu w bawełniany materiał kawałków wosku pszczelego, przy pomocy domowego żelazka. Każdy uczestnik może wykonać jedną woskowijkę w rozmiarze 25 x 25 cm. 

Prowadzenie:Woskowijki
Dla kogo: dla dorosłych
Udział: bezpłatny: (obowiązują zapisy)

DLA DZIECI

Dzielny miś Misza ratuje naszą planetę!
Przez cały czas trwania targów (14-15 marca) zapraszamy wszystkie dzieci na stoisko Wydawnictwa TASHKA/FIKA (Ipiętro) na kreatywne warsztaty plastyczne z bohaterami książek o przygodach Miszy i Griszy.
Misza i Grisza, czyli bohaterowie książki „Misza i Grisza idą do lasu”. Pszczółka i Miś, jako ekostrażnicy, przede wszystkim propagują modę na dbałość o środowisko!
Uczestnicy pod okiem animatorów przygotują kukiełki Misia Miszy, a następnie zaaranżują scenki superbohaterskiego działania na rzecz naszej planety. Dzieci dowiedzą się jak segregować odpady i troszczyć się o środowisko.

Prowadzenie: Wydawnictwo TASHKA
Dla kogo: dla dzieci w wieku 4-10 lat
Udział: bezpłatny, nie obowiązują zapisy

 Więcej informacji o targach znajdziesz na: facebook.com/targi.wzory

Targi Designu Wzory 2020

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!