WINElove czyli nie-zwykły sklep z winami w Poznaniu

WINElove czyli nie-zwykły sklep z winami w Poznaniu

Na mapie Poznania pojawiła się prawdziwa perełka dla miłośników dobrego wina. Sklep winiarski WINElove to miejsce, gdzie skosztujemy najlepszych win z całego świata, a nie od dziś wiadomo, że wino najlepiej smakuje w towarzystwie dobrego wzornictwa. A tego w WINElove nie brakuje.

Nowy sklep winiarski WINElove w końcu doczekał się własnej, pięknie zaprojektowanej przestrzeni. Wcześniej współistniał wraz z włoską restauracją, teraz znajduje się w niedużym lokalu przy ul. 23 lutego 9 w Poznaniu. Założycielem marki jest Michał Więckowicz, somelier i prawdziwy miłośnik najlepszych win. Zależało mu, aby w nowym lokalu stworzyć miejsce, w którym panowałaby swobodna i kameralna atmosfera. O pomoc w aranżacji przestrzeni poprosił znaną polską pracownię projektową PL.architekci, która zajmuje się zarówno wnętrzami, jak i architekturą. Przykładem doskonałej realizacji pracowni jest dom na skraju lasu oraz wnętrza białego apartamentu w Ustce.

Lokal WINElove mierzy zaledwie 35 m2, ale mieści w sobie wszystko, co potrzeba, aby móc wyeksponować butelki wyszukanych trunków, a także wygodnie je degustować. Założeniem projektu było zaaranżowanie przestrzeni, która przypominałaby nieco domową jadalnię. Właśnie dlatego na środku pomieszczenia stanął duży, okrągły stół. To przy nim organizowane są szkolenia z degustacji wina, ale także cotygodniowe imprezy dla gości i przyjaciół. W końcu miejsce to nie ma przypominać sztampowego sklepu, do którego przychodzi się tylko po to, by kupić wino.

aranżacja wnętrza sklepu WINElove od PL.architekci

Stonowana kolorystyka wnętrza

We wnętrzu zaproponowano ciemną, wyważoną kolorystykę. Bazę stanowi szarość posadzki oraz ścian, a także czarny sufit, do którego zamocowane zostały nowoczesne oprawy oświetleniowe w postaci szyn z reflektorami. Powierzchnie ścian nie zostały wyszpachlowane, a ich nierówności podkreślono jeszcze bardziej poprzez zastosowanie tynku strukturalnego. Ciemne kolory stanowią doskonałe tło dla soczystych barw nawiązujących do logo Intensywny róż pojawia się na ścianie za drzwiami na zaplecze. Na ścianie zawieszone zostały też szafki w intensywnych barwach o półkolistych kształtach.

aranżacja wnętrza sklepu WINElove od PL.architekci

Na ścianach znajdują się też otwarte półki, na których prezentowana jest zaledwie część skarbów, które dostać można w lokalu. Naturalne, pomarańczowe, awangardowe – pokaźna kolekcja win eksponowana jest klientom sklepu. Na okrągłym stole znajdziemy także różne wyszukane dodatki, przy których wino smakuje jeszcze lepiej.

We wnętrzu rzeczywiście można poczuć się jak w domu, a fotel pod oknem oraz krzesła przy stole sprzyjają dłużej degustacji. Przestrzeń ociepla ciężka kurtyna zawieszona przy wejściu oraz liczne zielone rośliny i kwiaty. Atmosferę przestrzeni budują też subtelne detale secesyjnej kamienicy. Motywy te wykorzystane zostały także w konstrukcji mebli, takich jak forma baru o karbowanym froncie.

Sklep z winami WINElove – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: sklep winiarski
inwestor: WINElove
pracownia: PL.architekci / plarchitekci.pl
autorzy projektu: architekci Bartłomiej Bajon, Katarzyna Cynka, współpraca: Bartosz Stanek
realizacja: 2019
lokalizacja: ul. 23 lutego 9, Poznań
projektowana powierzchnia: 35 m2
zdjęcia: Tom Kurek
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!