Harmonia bieli, czerni i drewna w mieszkaniu w Krakowie

Harmonia bieli, czerni i drewna w mieszkaniu w Krakowie

Klasyczne połączenie bieli i czerni, zestawione z naturalnym drewnem nie może się nie udać. Jednak tym razem barwy te zaproponowano w idealnych proporcjach, tworząc doskonałą, współczesną aranżację wnętrza.

Projektowane mieszkanie zlokalizowane jest w Krakowie. O pomoc przy aranżacji wnętrza Inwestorzy poprosili pracownię Novi Art, która znana jest nam z przytulnych i kameralnych przestrzeni, jak projekt mieszkania dla dwojga. Tym razem projektanci postawili na bardziej nowoczesny look, posługując się geometrycznymi bryłami i minimalistycznymi wykończeniami. Prace projektowe obejmowały część dzienną, hol oraz łazienkę w mierzącym 80 m2 lokalu.

W przestronnej części dziennej znalazła się strefa salonu, kuchnia oraz jadalnia. Bazę stanowią jasne ściany oraz posadzka z jasnego drewna. Jednak to, co dominuje we wnętrzu, to podwieszany sufit, który znalazł się w pierwszej części pomieszczenia – ponad kuchnią oraz częściowo jadalnią. Sufit w matowej czerni nadaje przestrzeni nieoczywistego charakteru już po przekroczeniu wnętrza. Wkomponowane w płaszczyznę punkty świetlne zapewniają dobre doświetlenie stref roboczych.

Aranżacja mieszkania

Pozostając w kuchni, projektanci zaproponowali ciekawą formę zabudowy kuchennej, która bardzo spójnie wpisuje się też w przestrzeń salonu. Szafki dolne wykonane zostały z białych płyt meblowych i płynnie przechodzą w formę półwyspu rozdzielającego kuchnię i salon. Do szafek mebla dostęp możliwy jest z obu stron. Szafki wiszące pokryte są matową czernią, która zdaje się „ociekać” na ściany z sufitu. Poniżej znajduje się pas płytkich szafek o frontach drewnianych, który kontynuowany jest przez całą długość ściany salonu. Jednolita zabudowa zdynamizowana jest poprzez kilka otwartych półek.

Podobna forma szafek wiszących znalazła się w strefie jadalni. Także tam pojawiają się otwarte moduły o wykończeniu w pastelowej zieleni. Ponad stołem jadalnianym zawieszone zostały nowoczesne oprawy oświetleniowe, które multiplikują się w odbiciu lustrzanym, wypełniającymi otwarte moduły półek oraz przestrzeń poniżej szafkami.

Aranżacja mieszkania

Biały przedpokój

Na uwagę zasługuje także hol, który niemal w całości pokryty został bielą. Jasne ściany, sufit oraz posadzka korytarza stanowią doskonałe preludium przed wkroczeniem do strefy dziennej. Do tego nieduża przestrzeń zdaje się optycznie powiększona. Temu ostatniemu zabiegowi służą także duże odbicia lustrzane, zdobiące jedną ze ścian oraz dobrze rozmieszczone oprawy oświetleniowe. Jako akcent pojawiła się tutaj wnęka wykończona drewnem, gdzie można zarówno przysiąść, jak i odwiesić okrycie wierzchnie.

Ostatnim pomieszczeniem projektu była łazienka, w której biel ustępuje beżom i szarościom. Na posadzce pojawiły się heksagonalne płytki. Fronty mebli łazienkowych wykonane zostały z drewna o wybarwieniu wykorzystanym w innych pomieszczeniach. Akcentem są tutaj zielone rośliny umieszczone w czarnej wnęce w formie półki oraz czarne elementy wykończeniowe, jak deszczownica prysznicu.

Galeria zdjęć wystroju mieszkania

Mieszkanie w Krakowie – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: Novi Art / novi-art.pl
realizacja: 2019
lokalizacja: Kraków

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!