Hampton's house czyli o mieszkaniu w stylu hampton

Hampton's house czyli o mieszkaniu w stylu hampton

Styl hampton kojarzy się z elegancją i subtelną kolorystyką. W takim duchu zaaranżowane zostało mieszkanie we Wrocławiu. Dominuje tutaj biel oraz beż – nie mogło zabraknąć także jasnego drewna na podłodze.

Choć styl hampton swoje korzenie ma na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, wnętrza zaaranżowane zgodnie z tą stylistyką coraz częściej projektowane są także w Polsce. Pisaliśmy o niewielkim mieszkaniu zaaranżowanym w hamptons style, tym razem prezentujemy wnętrza mieszkania we Wrocławiu. Za koncepcję odpowiedzialny jest projektant Sergii Shtanko z pracowni Mikel.angelo.

Wnętrze przestronnego mieszkania mierzy 120 m2. Ta duża przestrzeń stanowiła idealny grunt pod wprowadzenie stylistyki z Long Island. To tam zlokalizowane są ekskluzywne kurorty, do których udają się dobrze sytuowany nowojorczycy. Nic więc dziwnego, że hamptons style ma wiele wspólnego ze stylistyką nowojorską. Jednak w przypadku tego pierwszego, oprócz elegancji dużą rolę odgrywa też wygoda i sielskość odpowiadająca letnim rezydencjom.

Wnętrze w stylu hampton

Salon w stylu hampton

W mieszkaniu zaaranżowana została otwarta strefa dzienna. Głównym punktem pomieszczenia jest przestrzeń salonu, wokół zakomponowane zostały pozostałe elementy wnętrza. To tutaj znalazły się wygodna sofa oraz fotel, tapicerowane jasną, przyjemną w dotyku tkaniną. Pośrodku ustawiono elegancki stolik o kamiennym blacie. Przestrzeń wyznaczona została wyraźnie poprzez zastosowanie modnego, postarzanego dywanu w szaro-błękitnej kolorystyce. Na sofie odnajdujemy charakterystyczny dla stylu hampton akcent kolorystyczny – ciemnoniebieskie poduszki.

Sielskie oblicze stylu hampton dobrze obrazuje aranżacja kuchni. C-kształtna zabudowa kuchenna, zbudowana została z ciągu szafek stojących, wiszących oraz praktycznej wyspy. Białe fronty zyskały klasyczne frezowanie, zaś blat kuchennej wyspy wspiera toczona noga. Zabudowę uzupełnia drewniany blat, który dobrze koresponduje z jasno-beżowymi ścianami. Tuż obok stanął jadalniany stół oraz eleganckie krzesła z pikowaniami.

Wnętrze w stylu hampton

Eleganckie dodatki we wnętrzu

Szczególnie ważne w stylistyce hamton są dodatki. To one budują ostateczne wrażenie eleganckiego i dopieszczonego wnętrza. W salonie w stylu hampton nie może zabraknąć szlachetnych materiałów oraz akcentów połyskujących akcentów. Mogą to być stelaże mebli czy elementy dekoracji, tak jak konstrukcja stolika kawowego w salonie oraz oprawy oświetleniowe. Na ścianie salonu pojawia się także elegancka tapeta o subtelnym, błyszczącym wzorze. Wysokiej jakości płyty o rysunku marmuru pojawiły się w łazience.

Pozostałe pomieszczenia mieszkania we Wrocławiu zyskały bardziej kameralny charakter. W strefie wejściowej zastosowana została klasyczna lamperia, zestawiona z wzorzystymi płytkami posadzki. Na piętrze zaaranżowana została sypialnia pod skosami. W klasycznej, a przy tym bardzo przytulnej aranżacji dominuje biel.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji mieszkania

Hampton's house – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: Mikel.angelo / mikelangelo.pl
autor projektu: Sergii Shtanko
realizacja: 2019
lokalizacja: Wrocław
projektowana powierzchnia: 120 m2

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!