Biel i butelkowa zieleń w aranżacji mieszkania w Suchym Lesie

Biel i butelkowa zieleń w aranżacji mieszkania w Suchym Lesie

Projektanci sporo tu namieszali! Zmiany konstrukcyjne to jedno, a drugie to piękny design, który zagościł we wnętrzach dwupoziomowego mieszkania w Wielkopolsce.

Projektowane mieszkanie dwupoziomowe zlokalizowane jest w miejscowości Suchy Las. Powierzchnia lokalu wynosi 100 m2. Za aranżację mieszkania odpowiedzialna jest główna projektantka pracowni Ktura Architekci – Katarzyna Buczkowska Grobecka. Pracownia znana jest z realizacji bardzo współczesnych, a przy tym kameralnych wnętrz, jak mieszkanie w drewnie i bieli w Poznaniu. Również w Suchym Lesie projektantka zbudowała koncepcję wnętrza w oparciu o grę bieli z jasnym drewnem.

Prace projektowe zaczęły się od wprowadzenia zmian funkcjonalnych oraz konstrukcyjnych. Dzięki temu wnętrza miały stać się skrojone na miarę potrzeb ich użytkowników. Udało się wydobyć przestrzeń, której wcześniej brakowało, poprzez przesunięcie biegu schodów. W ten sposób parterowa strefa dzienna została powiększona o 6m2. Dzięki wprowadzonym zmianom możliwe było też ukrycie małego pomieszczenia WC pod schodami. Tym samym prysznic oraz pralnia przeniesiona została na piętro. Zmniejszono też wiatrołap, który wciąż pozostaje wygodny i przestronny.

Białe mieszkanie od Ktura Architekci

Wnętrze ubrane w biel

Zarówno w parterowej strefie dziennej, jak i w pomieszczeniach prywatnych na piętrze, dominującą barwą jest biel. To ona oblewa ściany, sufity oraz fronty zabudowy. Uzupełnieniem jasnej bazy jest posadzka wykonana z drewna w delikatnym wybarwieniu. Aby wprowadzić kolorystyczny akcent, który ożywiłby wnętrze, projektantka posłużyła się intensywną butelkową zielenią. To ona wybrana została jako kolor zabudowy kuchennej. Proste, ciemnozielone fronty świetnie komponują się z czarną okładziną ściany między szafkami oraz czarnymi sprzętami AGD. Kuchnia spójnie łączy się  z salonem poprzez wydzielenie strefy jadalnianej. Usytuowano w niej duży, drewniany stół w otoczeniu czarnych krzeseł.

Strefa salonu charakteryzuje się wysokim sufitem oraz przeszkleniami poprowadzonymi przez wysokość dwóch kondygnacji. Dzięki temu wnętrze jest niesamowicie jasne i przestronne. Minimalistyczny wystrój wnętrza ograniczono do wygodnej, szarej sofy ze stolikiem kawowym oraz szafką RTV. Do sufitu zawieszone zostały proste oprawy oświetleniowe, które poprzez umieszczenie ich na różnych wysokościach, dynamizują przestrzeń. Ciemny akcent pojawia się też na posadzce, która kontynuowana jest dalej w bieg schodów, prowadzących na piętro. Balustrada schodów stanowi jednocześnie zabudowę z szafkami i schowkami, dostępnymi z obu stron.

Białe mieszkanie od Ktura Architekci

Szare dekoracje we wnętrzach

Na piętrze znajdują się pomieszczenia prywatne domowników, do których zalicza się sypialnia, łazienka oraz pokój dziecięcy. W sypialni biel ustępuje szarości, która pojawia się na ścianie w postaci wzorzystej tapety oraz jako obicie łóżka. W sypialni stanęła także elegancka toaletka. W pokoju dziecięcym również wykorzystano szarości, ale w bardzo rozbielonym odcieniu. Dzięki temu pokój wydaje się bardzo jasny i przyjemny. W łazience konsekwentnie zastosowano śnieżną biel oraz płyty o jasno-szarym żyłkowaniu.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji mieszkania

Biel i butelkowa zieleń w mieszkaniu – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: mieszkanie dwupoziomowe
inwestor: prywatny
pracownia: Ktura Architekci / kturaarchitekci.pl
autorka projektu: Katarzyna Buczkowska-Grobecka
realizacja: 2019
lokalizacja: Suchy Las
projektowana powierzchnia: 100 m2
zdjęcia: fotografy.eu
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!