Mieszkanie w męskim stylu

Mieszkanie w męskim stylu

Czego pragną mężczyźni? Wygodnie skrojonych i estetycznie urządzonych wnętrz, o dopracowanym detalu. Taką właśnie jest aranżacja dwupoziomowego apartamentu w Poznaniu. Chociaż mieszkanie jest jasne, nie brakuje w nim wyraźnych akcentów, nadających przestrzeni męski look.

Projektowane mieszkanie zlokalizowane jest w Poznaniu. Inwestor pragnął, aby wnętrza zaprojektowane zostały w zgodzie z jego potrzebami i były dostosowane do jego rytmu życia. Z pomocą przyszedł zespół z pracowni PL.architekci, która znana jest z wysublimowanego smaku i wnętrz szytych na miarę. Wcześniej prezentowaliśmy biały apartament w Ustce, tym razem architekci postawili na wyraźną paletę barw w męskim stylu.

Dwupoziomowy apartament zajmuje powierzchnię 180 m2, gdzie na parterze zaaranżowana została strefa dzienna, zaś na piętrze rozlokowano prywatne pomieszczenia Inwestora. W strefie dziennej znajduje się otwarta przestrzeń salonu, kuchni oraz jadalni. Stąd też przez duże okna balkonowe można dostać się na taras oraz do przydomowego ogródka. Przez obszerne przeszklenia do wnętrza zagląda zieleń. Na parterze mieści się też gabinet do pracy oraz łazienka dla gości. Na piętro prowadzi minimalistycznie zaprojektowana klatka schodowa. Wchodząc na górę znajdziemy sypialnię wraz z garderobą oraz pokój kąpielowy znajdujący się za przeszklonymi drzwiami.

Mieszkanie w męskim stylu od PL.architekci

Praktyczny układ salonu

Układ funkcjonalny domu został niezwykle dopracowany, podobnie jak zaproponowane wyposażenie oraz dodatki. Precyzyjnie wykonane zabudowy meblowe w salonie czy kuchni dają wrażenie elegancji i klasy. Na prośbę inwestora koniecznym było stworzenie miejsca do przechowywania pokaźnej kolekcji książek. W tym celu w strefie dziennej stanął minimalistyczny regał o modułowej budowie. Poszczególne moduły wypełniono pełnymi frontami zamocowanymi pod różnymi kątami, inne skrywają szafki. Dzięki temu mebel nabiera rzeźbiarskiego i przestrzennego charakteru, jednocześnie wizualny porządek księgozbiorów.

 Minimalizm przełamują miękkie, welurowe tkaniny, jak obicie sofy, czy krzeseł wokół jadalnianego stołu. Część jadalni łączy salon z kuchnią. Ta ostatnia została oddzielona przy pomocy monolitycznej bryły zabudowy, w którą wkomponowany został słupek ze sprzętami AGD. W ten sposób chociaż przestrzeń salonu jest otwarta, poszczególne strefy funkcjonalne są klarownie zaznaczone.

 

Mieszkanie w męskim stylu od PL.architekci

Ekskluzywna sypialnia

Zaaranżowana na piętrze strefa prywatna to prawdziwe królestwo właściciela. Elegancka sypialnia zintegrowana jest z pokojem kąpielowym, który mieści się za przeszkleniem. Ciągnące się przez całą ścianę obu pomieszczeń wysokie okna wpuszczają do wnętrza światło i zieleń otoczenia. Wewnątrz dominuje klasyczna czerń oraz paleta szarości. Na podłodze położono miękką, mieniącą się wykładzinę, a na ścianie powieszono rzeźbę „Moon”, która odbija się i multiplikuje w lustrze i tafli szyb oddzielających strefę łazienki. Także wyposażenie pomieszczenia nie jest przypadkowe – wybrano minimalistyczne i dopracowane przedmioty, które ukazują charakter materiału, z jakiego zostały wykonane.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji apartamentu

Mieszkanie w męskim stylu - metryczka projektu wnętrza

typ projektu: apartament dwupoziomowy
inwestor: prywatny
pracownia: PL.architekci / plarchitekci.pl
zespół projektowy: Bartłomiej Bajon, Katarzyna Cynka, współpraca: Agnieszka Jurenko
projekt: 2016-2017
realizacja: 2017-2019
lokalizacja: Poznań
projektowana powierzchnia: 180 m2
zdjęcia: Marcin Grabowiecki
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!