Nietypowe wnętrze od Marty Koniczuk

Nietypowe wnętrze od Marty Koniczuk

Nietypowe plany mieszkań i apartamentów zawsze stanowią wyzwanie projektowe. Jednocześnie stanowią one sposobność do stworzenia wnętrza o wyjątkowym charakterze. Nie inaczej było w przypadku apartamentu w Gdańsku, w którym ściany części dziennej są zaokrąglone.

Projektowany apartament znajduje się w Gdańsku na osiedlu Garnizon. Autorem projektu jest pracownia architektury wnętrz Marty Koniczuk, laureatka plebiscytu Polska Architektura XXL 2016. Projektantka po raz kolejny uraczyła nas bardzo współczesnym, a przy tym klasycznym i pełnym elegancji wnętrzem. Inspiracją dla stworzenia projektu była muzyka, która rozbrzmiewa z wiekowego fortepianu, należącego do właściciela mieszkania. Instrument stał się głównym elementem projektu, wokół którego zakomponowane zostało wnętrze. W planie mieszkania możemy wyróżnić przestronną część dzienną o zaokrąglonym planie, która pełni rolę salonu, jadalni oraz kuchni. W drugiej części znajdują się pomieszczenia prywatne, do których należą sypialnia, gabinet oraz łazienki.

Nietypowe wnętrze od Marta Koniczuk

Wnętrze wypełnione muzyką

Wspomniany fortepian zajął zaszczytne, eksponowane miejsce w strefie dziennej. To pomieszczenie wypełnione jest światłem, które dostaje się do wnętrza przez obszerne przeszklenia. Posadzka wykonana została z wielkoformatowych spieków o rysunku kamienia oraz delikatnymi, koniakowymi żyłkami. Koniakowy odcień wykorzystany został również jako barwa welurowego obicia sofy. Kolor posadzki dobrze komponuje się z matową powierzchnią orzechowych fornirów oraz mosiężnych detali. Dla podkreślenia charakteru wnętrza wprowadzono tutaj również kontrastujące elementy w czerni. Interesująca jest forma fotela, który nawiązywać ma do otwartego wieka fortepianu. W strefie jadalnianej na uwagę zasługuje ogromne, antyczne lustro, które zawisło ponad stołem.

Nietypowe wnętrze od Marta Koniczuk

Elegancka sypialnia

Przechodząc do strefy prywatnej możemy zobaczyć piękne malarstwo Marii Szachnowskiej, eksponowane na ścianie obok sypialni. Wnętrze sypialni ukryte zostało za przeszklonymi drzwiami. Również tutaj zaproponowany został elegancki styl pełen klasy i smaku. W centrum znajduje się obszerne łóżko wykończone skórą w odcieniu kości słoniowej. Całość uzupełnia orzechowa, matowa posadzka. Gabinet potraktowany został podobnie jak pozostałe pomieszczenia. Wnętrze wzbogacono o tkaniny, które pojawiły się w pokoju dziennym. Zaproponowano tutaj też regał według indywidualnego projektu, wykonany z orzechowego forniru. Klasycznej elegancji dodaje wykończony skórą blat biurka oraz ścienny zegar o mosiężnych elementach.

Praktyczny projekt łazienki

Łazienka otrzymała niemal zupełnie nowy układ funkcjonalny. Dzięki temu udało się dobrze wykorzystać przestrzeń – pojawiło się dodatkowe miejsce do przechowywania. Przy tym projektantka dołożyła szczególnych starań, aby układ kompozycyjny był estetyczny. Aby nadać wnętrzu klimatu, zaproponowana została szara ceramika o rysunku kamienia, którą wykończono ściany i podłogę.

Zobacz galerię zdjęć realizacji mieszkania

Apartament o nietypowym planie – metryczka projektu mieszkania

typ projektu: apartament
inwestor: prywatny
pracownia: Marta Koniczuk Pracownia Architektury Wnętrz / martakoniczuk.pl
realizacja: 2019
lokalizacja: osiedle Garnizon, Gdańsk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!