Biały apartament w Ustce od PL.architekci

Biały apartament w Ustce od PL.architekci

Mieszkanie całe w bieli nie musi być surowe i muzealne. Nie musi też być nudne – dobrym przykładem jest aranżacja wnętrza apartamentu w Ustce, w którym bezkompromisowa biel przełamana została jedynie pięknym, eleganckim drewnem posadzki i antyków.

Apartament o powierzchni 140 m2 zlokalizowany jest w Ustce. Mieszczący się na ostatniej kondygnacji budynku, pozwala cieszyć się swoim właścicielom imponującym widokiem na morze, wydmy oraz pobliski port. Wyjątkowa architektura lokalu sprawia, że apartament sam w sobie oferował szerokie pole do popisu dla projektantów. Aranżacją wnętrza zajął się zespół z pracowni PL.architekci w składzie Bartłomiej Bajon oraz Katarzyna Cynka, którzy specjalizują się nie tylko w wystroju, ale też w architekturze.

Właściciele obiektu oczekiwali minimalistycznego i bardzo dopracowanego wnętrza. Istotnym było zachowanie kilku pamiątkowych, rodzinnych mebli. Aby jednak wzornictwo antyków nie zdominowało wnętrza, architekci postawili na biel, której odcienie oblewają wszystkie pomieszczenia apartamentu. Ta jasna i neutralna baza stanowi doskonałe tło dla zabytkowego wyposażenia oraz pięknych krajobrazów rozpościerających się za oknami.

Białe wnętrze mieszkania

Minimalizm we wnętrzu

W projekcie zaproponowano taki wystrój, aby apartament był z jednej strony minimalistyczny i nowoczesny, z drugiej zaś mieścił w sobie istotne dla właścicieli elementy wyposażenia oraz sztukę. Właśnie dlatego oprócz białych ścian, wprowadzono także białe meble. Te ostatnie wykonane są z lakierowanych na wysoki połysk białych płyt MDF. Za minimalistycznymi frontami zabudowy w salonie czy kuchni ukryta została spora przestrzeń do przechowywania. Przestrzeń salonu zdobi również zestaw modułowych mebli wypoczynkowych. Nowoczesny kominek wprowadza do wnętrza ciepło. Wzornictwo, w które ubrane zostały wnętrza apartamentu, daję wrażenie ulotności i lekkości. Potęgują je delikatne zasłony, które dekorują okna.

Białe wnętrze mieszkania

Klasyczne dodatki w nowoczesnym mieszkaniu

Chociaż wiele elementów wyposażenia jest bardzo współczesnych i minimalistycznych, całość aranżacji trudno byłoby włożyć do takiej szufladki. Kontrapunktem dla nowoczesności są eleganckie, klasyczne wykończenia. Już po wejściu uwagę zwraca wyraźny kolor posadzki wykonanej z drewna. Koniakowe deski stanowią monolityczną płaszczyznę, która rozciąga się przez wszystkie pomieszczenia apartamentu. Akcentami są także liczne antyki, rozmieszczone w poszczególnych pokojach, takie jak krzesła czy pianino w salonie, albo przeszklona komoda w łazience.

Dzięki wysokim stropom we wnętrzu mogła znaleźć się antresola, na której zaaranżowana została sypialnia. W niedużym pomieszczeniu pod skosami nie brakuje światła, które wpada przez okna dachowe. To wnętrze niemal w całości pozbawione zostało wtrąceń kolorystycznych. Ściany oraz stare, drewniane belki pomalowane zostały na biało. Zrezygnowano też z drewnianej posadzki, kładąc na podłodze biały dywan typu shaggy.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji wnętrza

Biały apartament w Ustce – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: apartament
inwestor: prywatny
pracownia: PL.architekci / plarchitekci.pl
autorzy projektu: Bartłomiej Bajon, Katarzyna Cynka
projekt: 2010-2015
realizacja: 2015-2019
lokalizacja: Ustka
projektowana powierzchnia: 140 m2
zdjęcia: Tom Kurek
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!