Wnętrze w czerni i bieli

Wnętrze w czerni i bieli

Trzypoziomowy apartament w Sosnowcu zyskał nowy look – króluje w nim odważne zestawienie czerni i bieli. Proste formy mebli podkreślają nowoczesny charakter wnętrza.

Apartament o powierzchni 120 m2 zlokalizowany jest w centrum Sosnowca, a jego pomieszczenia rozmieszczone są na trzech poziomach. Za projekt aranżacji wnętrza odpowiada pracownia Widawscy Studio Architektury z siedzibą w ościennej Dąbrowie Górniczej. Biuro znane jest z bardzo współczesnych realizacji, takich jak aranżacja wnętrza domu w Sokołowie Podlaskim, w którym prym wiodą różnorakie formy i faktury. We wnętrzu apartamentu w Sosnowcu projektanci zaproponowali równie nowoczesny design podany w odważnym wydaniu.

Wnętrze w czerni i bieli

Funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni

Projekt realizowany był w kilku etapach. Pierwszym z nich była aranżacja pierwszego poziomu apartamentu, gdzie znajduje się otwarta strefa dzienna umożliwiająca mieszkańcom i gościom wspólne spędzanie czasu. Wyzwaniem projektowym okazało się zorganizowanie funkcjonalnej strefy wejściowej – w wąskim wnętrzu architekci zaproponowali ażurowy regał, który pełni rolę oddzielającej ściany pomiędzy strefą wejściową i dzienną. Dywanowe schody pełnią podwójną funkcję, bo kryją w sobie pojemną szafę na ubrania i obuwie.

Wnętrze w czerni i bieli

Biel i czerń w kuchni

Strefa kuchenna zaproponowana została w stylu minimalistycznym, nie zabrakło jednak przykuwających wzrok akcentów. Proste formy zabudowy wykończone bielą na wysoki połysk zestawiono z płytkami w czarno-białe geometryczne wzory, zaś wyspa kuchenna wyposażona została w toczone nóżki, będące reminiscencją odległej epoki. W ten sposób architektom udało się nadać wnętrzu intrygującego charakteru.

Architekci w sowim projekcie apartamentu w Sosnowcu przywiązywali szczególną rolę do zestawień wzorów i materiałów. Dzięki nim przestrzeń nie jest monotonna. Interesującym dodatkiem w strefie dziennej jest czarna, przestrzenna tapeta, będąca jedną ze struktur, które wprowadzają do wnętrza szyk i elegancję. Dodatkowo wykorzystanie szklanych elementów oraz lakierowanych powierzchni mebli dają efekt optycznego powiększenia przestrzeni.

Wnętrze w czerni i bieli

Strefa prywatna na piętrze

Na drugiej kondygnacji urządzona została strefa nocna, do której zalicza się sypialnię, łazienkę oraz pokój dziecięcy. Aranżacja sypialni koresponduje ze stylistyką zastosowaną na parterze. Projektanci zaproponowali monochromatyczne wnętrze sypialni w czerni i bieli, w której kluczową rolę odgrywają wzory imitujące tkaniny. Pojawiają się one na ścianach w postaci tapety oraz na frontach zabudowy meblowej. Płytki o motywie geometrycznym znajdziemy także w łazience, gdzie wprowadzony został także beton architektoniczny.

Na ostatnim poziomie zaaranżowane zostało kameralne miejsce spotkań, wypoczynku, ale też strefa relaksu. To wnętrze w całości pokryte zostało czernią, co wydobyło wyjątkowy charakter wnętrza. Czarna sztukateria pod sufitem, a także klimatyczne oświetlenie w postaci lamp wiszących i stojących reflektorów budują wyjątkowy efekt elegancji. Na środku pomieszczenia znajduje się moduł, kryjący w sobie garderobę, praktyczne schowki, a także mini barek.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji apartamentu

Apartament w czerni i bieli – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: apartament
inwestor: prywatny
pracownia: Widawscy Studio Architektury / widawscy.pl
realizacja: 2015-2018
lokalizacja: Sosnowiec
projektowana powierzchnia: 120 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!