Aranżacja luksusowego pasażu handlowego w Hotelu Europejskim

Aranżacja luksusowego pasażu handlowego w Hotelu Europejskim

Hotel Europejski na Krakowskim Przedmieściu już przyjmuje gości, przyszedł zatem czas na handlowy parter. Znalazł się tam ekskluzywny pasaż handlowy, w którym mieszczą się butiki prestiżowych marek modowych.

Hotel Europejski otwarty został ponownie w czerwcu 2018 po kapitalnym remoncie. Historia obiektu sięga roku 1857 i od lat stanowi jeden z najważniejszych obiektów Traktu Królewskiego w Warszawie. Ostatni remont nie był jedynym, w czasie swojego istnienia obiekt był kilkukrotnie modernizowany. Nowe oblicze hotelu to zasługa kilku pracowni: SUD Architekt, WWAA i APA Wojciechowski Architekci. Ci ostatni odpowiedzialni są też za projekt handlowego parteru, który pod koniec ubiegłego roku oddany został do użytku.

Pracownia APA Wojciechowski Architekci znana jest z udanych realizacji przestrzeni publicznych, takich jak atrium biurowca Warsaw Trade Tower. Tym razem projektantom oraz Inwestorowi zależało, aby przestrzenie pasażu korespondowały z niezwykłą architekturą obiektu oraz luksusowymi hotelowymi wnętrzami.

Aranżacja pasażu handlowego

Luksusowe butiki w sercu Warszawy

Pasaż handlowy zajmuje powierzchnię 3000 m2 i zlokalizowany jest na parterze prestiżowego hotelu. Lokalizacja obiektu dobrze odpowiada na potrzeby właścicieli topowych butików. Wychodzące na Krakowskie Przedmieście witryny sklepowe przyciągają mieszkańców i turystów. Wnętrze pasażu nawiązywać ma do stylów i epok, za jakimi podążała architektura hotelu. Inspiracją dla architektów były monografie, albumy i archiwa cyfrowe, obrazujące życie dawnej Warszawy.

Kompozycja, podziały oraz posadzki pasażu nawiązują do architektury obiektu. Zauważalne są nawiązania do rzymskich budynków renesansowych. Wewnętrzne arkady stanowią witryny najemców i wykonano je z walcowanej blachy, którą produkują jedynie dwie walcownie kolejowe w całym kraju. Architekci odwoływali się też do brył, kształtów oraz proporcji wyłuskanych z historycznego tła architektury Hotelu Europejskiego, odwzorowanych w uproszczonej, bardzo współczesnej formie.

Aranżacja pasażu handlowego

Ekskluzywny design wnętrza

W projektowanym pasażu króluje kontrastowe połączenie czerni i bieli, dające efekt niezwykłej elegancji. Subtelne linie arkad wewnętrznych korespondują z kręconymi schodami,. Na suficie, ponad klatką schodową zamontowane zostały oprawy oświetleniowe w formie okręgów o różnej średnicy. Świetlistości wnętrzu dodają także ukryte taśmy ledowe oraz eleganckie kinkiety, podwieszone przy wejściach do kolejnych butików. Wnętrze ożywia zielona ściana wykonana z soczystych roślin.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji wnętrza

Pasaż handlowegy w Hotelu Europejskim – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: pasaż handlowy
pracownia: APA Wojciechowski Architekci / apa.com.pl
nazwa inwestycji: Hotel Europejski Boutique
realizacja: 2019
lokalizacja: Krakowskie Przedmieście, Warszawa

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!