Syreni Śpiew – wnętrze sprzed lat w nowej odsłonie

Syreni Śpiew – wnętrze sprzed lat w nowej odsłonie

Popularny klub Syreni Śpiew zmienił swoją lokalizację – od września lokal mieści się w warszawskim Centrum Praskim Koneser. Nowa lokalizacja pozwoliła na stworzenie zupełnie odmienionego wnętrza inspirowana stylistyką klubów przedwojennej stolicy.

Syreni Śpiew przez lata mieścił się na warszawskim Powiślu. Właścicielem konceptu jest Grupa Warszawa, która postanowiła o przeniesieniu lokalu i rozbudowaniu formuły klubu. Nie można byłoby wyobrazić sobie lepszej lokalizacji dla popularnego whisky baru, niż praski Koneser. Zrewitalizowany XIX-wieczny budynek fabryki wódek ma olbrzymi potencjał aranżacyjny, który doskonale wykorzystała pracownia 370studio, odpowiedzialna za projekt wnętrza.

Warszawska pracownia znana jest z szeregu projektów i realizacji przestrzeni publicznych, takich jak restauracje, hotele czy biura. Jedną z bardziej udanych realizacji, którą pokochali mieszkańcy stolicy, jest wnętrze restauracji Zachodni Brzeg, serwującej kuchnię bliskowschodnią. Tym razem architekci postanowili tchnąć we wnętrza lokalu ducha dawnej Warszawy.

aranżacja wnętrza klubu Syreni Śpiew

Przydymione wnętrza sprzed lat

Nowy lokal zlokalizowany przy placu Konesera 2 ma powierzchnię 600 m2. W tej konkretnej części kompleksu mieścił się dawniej magazyn spirytusu. Pod okiem konserwatora zabytków, dawna przestrzeń przekształcona została w trzykondygnacyjny klub z restauracją. Na czterech poziomach znajdują się cztery bary, trzy sceny i restauracja na parterze. Architektura oraz metraż lokalu pozwoliły na reinkarnację dawnego klubu w zupełnie nowej odsłonie.

Wnętrza klubu wyróżniają się surowymi, industrialnymi ścianami oraz biegnącymi pod sufitem, eksponowanymi instalacjami. To one tworzą bazę projektu, w którą architekci wprowadzili liczne elementy inspirowane dawnymi restauracjami przedwojennej stolicy. Pojawiają się tu również oryginalne elementy, stanowiące niegdyś wyposażenie fabryki, takie jak lampy czy kręcona klatka schodowa.

aranżacja wnętrza klubu Syreni Śpiew

Architekci wykonali także projekt mebli na wymiar, którymi wypełnione zostały klubowe wnętrza. Należą do nich zabudowa baru, loże, stoliki, pomocniki kelnerskie, a także regały dekoracyjno-magazynowe. Całość ocieplają miękkie, welurowe obicia kanap, zaś wybrane krzesła i fotele stanowią właściwie ekspozycję najlepszych dokonań polskiego designu z ostatnich 50 lat.

W takim miejscu jak Koneser nie można byłoby nie pomyśleć o ogródku letnim. Założony przed budynkiem, ogródek posiada lekkie zadaszenie, które uzupełniają pnące rośliny i budujące atmosferę dekoracyjne oświetlenie. Tło w postaci starej cegły elewacji budynku stanowi dekorację samą w sobie.

Zobacz galerię zdjęć wystroju wnętrza

Syreni Śpiew – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: klub i whisky bar
inwestor: Grupa Warszawska
pracownia: 370studio / 370studio.com
projekt: 2019
lokalizacja: pl. Konesera 2a, Warszawa
projektowana powierzchnia: 600 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!