Duński design w biurze KERN Innovations w Monachium

Duński design w biurze KERN Innovations w Monachium

Jasne i przestronne biuro firmy KERN Innovations zaprojektowane zostało stylu industrialnym. Jako przełamanie w chłodnych i surowych przestrzeniach wprowadzono liczne elementy duńskiego designu w postaci tapicerowanych siedzisk czy prostych stelaży mebli.

Siedziba firmy KERN Innovations mieści się w Monachium i to tutaj kiełkują i dojrzewają twórcze pomysły z zakresu architektury, technologii oraz wzornictwa. Nic więc dziwnego, że biuro firmy zaprojektowane zostało ze szczególną uwagą, w oparciu o bardzo współczesny, duński design. Lokalizacja biura w poprzemysłowym obiekcie w znacznej mierze zdecydowała o wyborze stylistyki, w oparciu o którą zaprojektowane zostały przestrzenie. Zdecydowano o aranżacji w stylu industrialnym, który doskonale czuje się we wnętrzach biurowych, czego przykładem może być industrialne biuro w Tokio.

Biuro w stylu industrialnym

Poprzemysłowy lokal

Już od progu uwagę zwraca nietypowy układ pomieszczeń, wielopoziomowość oraz niestandardowa wysokość lokalu. Poprzemysłowy charakter wnętrz biura oddają surowa posadzka epoksydowa, która przypominać może lastryko, a także czarne stalowe konstrukcje, które wypełniają pomieszczenia. Wiele elementów industrialnej tradycji zostało twórczo potraktowanych w celu stworzenia przestrzeni, w której pracownikom będzie się przyjemnie i wygodnie pracowało. Białe ściany i duże przeszklenia sprawiają, że wnętrza pełne są światła i powietrza.

Biuro w stylu industrialnym

Sala konferencyjna w stylu industrialnym

Na uwagę zasługuje projekt sali konferencyjnej, do aranżacji której wykorzystane zostały nietypowe sprzęty. Do sali dostać się można przez stare, przeszklone drzwi. Za nimi naszym oczom ukazuje się odrestaurowane wyposażenie stacji transformatorowej, którego historia sięga początku XX wieku. Znajdziemy tu dawne oryginalne urządzenia miernicze, tablice kontrolne i pulpity sterownicze, rozstawione wzdłuż ścian. Ciemnozielona barwa dawnych urządzeń dobrze współgra z czernią nowoczesnego umeblowania, jakim jest ustawiony w centralnym punkcie pomieszczenia obszerny stół konferencyjny. Stół otoczony jest krzesłami o ciekawych kubełkach i chromowanych podstawach.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji biura

Wygodna elegancja

Nowoczesne, duńskie wzornictwo pojawia się także w innych częściach biura. Wykorzystane zostały meble o prostych i ponadczasowych formach oraz dobrze przemyślanych rozwiązaniach funkcjonalnych. Ergonomiczne wyposażenie biurowe wpływa znacząco na komfort pracy, a wygodne, tapicerowane sofy i fotele ocieplają wnętrze. W strefach wspólnych projektanci zdecydowali o zastosowaniu ciepłej kolorystyki. Paleta barw ziemi łagodzi surowy industrial i nadaje przestrzeni harmonii.

Pojawia się tutaj miękka, łagodnie zaokrąglona sofa o pomarańczowo-musztardowym obiciu oraz fotele o opływowych kubełkach. Uzupełnieniem jest niski stolik kawowy oraz ręcznie wykonany z kawałków skóry okrągły dywan. Przytulności nadają wnętrzom także zielone rośliny które rozsiadły się w korytarzach i wspólnych częściach biura.

Biuro KERN Innovations  - metryczka projektu wnętrza

typ projektu: biuro
inwestor: KERN Innovations
autorzy projektu: projektanci BoConcept
realizacja: 2019
lokalizacja: Monachium

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!