W biurze jak w domu czyli wnętrze biura na Mokotowie

W biurze jak w domu czyli wnętrze biura na Mokotowie

Kto nie chciałby pracować w biurze, w którym można poczuć się jak w klimatycznym mieszkaniu z miejscem do pracy? W takiej „ludzkiej przestrzeni”, zaprojektowanej z myślą o komforcie i wyjątkowej atmosferze, nie trudno poczuć się jak we własnym domu.

Projektowane biuro zlokalizowane jest na warszawskim Mokotowie, a za aranżację wnętrza odpowiada pracownia architekta Witomiła Mendel – W+M Architektura. Projektant wraz z Inwestorem poszukiwali miejsca, które przepełnione byłoby duchem wyjątkowości. Lokal udało się znaleźć w jednej z zabytkowych kamienic, dzięki czemu każde z pomieszczeń skrywa w sobie historię i detale ocalone od zapomnienia. We wnętrzach wyczuwalne są silne inspiracje stylem art deco oraz modernizmem.

aranżacja biura po domowemu

Design dla ludzi

Architekt starał się, aby projekt biura zorientowany był na indywidualne potrzeby pracowników, tryb pracy oraz komfort użytkowania. Najbliższe otoczenie miało być utrzymane w duchu human-centered design. Ergonomiczne meble biurowe, takie jak biurka o regulowanej wysokości blatów, czy funkcjonalne fotele biurowe, sprawiają, że praca może być wygodna. Oprócz obowiązków zawodowych, w biurze realizowanych jest także szereg innych aktywności socjalnych. Właśnie dlatego pokój spotkań zaaranżowany został niczym domowy salon, pozwalający zarówno na nieformalną rozmowę przy kawie, jak i spotkanie biznesowe w większym gronie.

aranżacja biura po domowemu

Biuro z historią

W przestrzeni lokalu nie brakuje odrestaurowanych mebli czy elementów wykończeniowych. Oryginalny parkiet dębowy zyskał nowego, odświeżonego sznytu, zaś w porozumieniu z konserwatorem utrzymane zostały podziały i detale starych okien biura. Zachwycają także meble, oświetlenie i detale o rzemieślniczej proweniencji – pojawiają się tutaj ręcznie robione kafle, projektowane na zamówienie stoły oraz zabudowy. Całość dopełniają mosiężno-stalowe lampy. Renowacji poddane zostały również uratowane przez jednego z poprzednich właścicieli lokalu drzwi pochodzące z Hotelu Polonia.

aranżacja biura po domowemu

Współczesne wnętrze biurowe

Chociaż w projekcie architekt poczynił ukłon w stronę dawnego wzornictwa, w biurze nie brakuje także bardzo współczesnych elementów. Po przekroczeniu progu biura, pracownicy i goście witani są przez kolorową wstęgę ptaków krążących pod sufitem. Uzupełnieniem jest nowoczesna konstrukcja szafy o łamanej bryle, która dzięki lustrzanym frontom nadaje wnętrzu przestronności. W pokoju spotkań wykorzystano drewno dębowe w naturalnym wybarwieniu zestawione z malowaną na czarno stalą. Całość ożywia zielona roślinność.

Także łazienka potraktowana została ze szczególną uwagą. Pomieszczenie wypełniają różnokolorowe lustra mieniące się miedzią. Wraz z przestrzeniami wykończonymi blachami lustra tworzą wyjątkową kompozycję – każdy prostokąt staje się niezależnym widokiem na kolejne detale pomieszczenia, przypominającym ubrany w ramę obraz.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji biura

Biuro na Mokotowie – metryczka projektu biura

typ projektu: biuro
inwestor: prywatny
pracownia: M+W Architektura
autor projektu: arch. Witomił Mendel
realizacja: 2019
lokalizacja: Mokotów, Warszawa
stylizacja: Style Your Place
zdjęcia: Dariusz Majgier
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!