Projekt mieszkania z odważnym kolorem w roli głównej

Projekt mieszkania z odważnym kolorem w roli głównej

W projekcie nowoczesnego mieszkania główną rolę odgrywa kolor, którym pokryte zostały fronty kuchenne. Styl nowojorski, w jakim zaprojektowano mieszkanie, podkreślają eleganckie materiały wykończeniowe i błyszczące dodatki.  

Projektowane mieszkanie mieści się w nowym apartamentowcu na ostatnim, trzecim piętrze. Mierzący 130 m2 lokal składa się z obszernego salonu wraz z aneksem kuchennym, połączonego szerokim otworem drzwiowym z gabinetem. W mieszkaniu znajduje się także sypialnia, garderoba, pralnia, a także obszerna łazienka. Za projekt mieszkania odpowiada główna architektka i założycielka pracownie architektonicznej B3Design Studio Aranżacji Wnętrz – Dorota Borkowska. Projektantka nie po raz pierwszy uraczyła nas doskonałym pomysłem na wnętrze w bardzo współczesnym wydaniu – do jej wcześniejszych realizacji należy wnętrze apartamentu na 27. piętrze.

Projekt mieszkania w nowojorskim stylu

Styl nowojorski we wnętrzu

Głównym założeniem projektu było połączenie stylu nowojorskiego z nowoczesnym. Otwartość Inwestora pozwoliła architektce na wprowadzeniu silnego akcentu kolorystycznego, dominującego we wnętrzu. Stąd też wybór odważnych frontów kuchennych i tapicerki kanapy, które wprowadzone na tle stonowanej, zdominowanej przez biel i szarości palety barw, dynamizują przestrzeń strefy dziennej.

Zastosowano sporo różnych wzorów tapet oraz gresów na ścianach w kuchni i salonie. Mnogość faktur rekompensuje kolorystyczną redukcję i sprawia, że wnętrze staje się niezwykle klarowne i dobrze skrojone. W strefie wejściowej oraz w kuchni zaproponowane zostały oryginalne płytki, które w części centralnej wykonane są z szarego betonu, zaś ich obrzeża z materiału imitującego drewno.

Jak na styl nowojorski przystało, we wnętrzu nie mogło zabraknąć sztukaterii. Ozdabia ona ściany strefy wejściowej, przyjmując formę eleganckiej lamperii. Sztukateryjne listwy wykorzystane zostały także pod sufitem, które jednocześnie pełnią funkcję osłony dla karniszy, na których zawieszone zostały zasłony. We wnętrzu zaproponowano także liczne oprawy oświetleniowe – od lamp wiszących, które nadają wnętrzu charakter, przez punkty świetlne w sufitach, po tuby i oświetlenie LED. Mnogość opraw oświetleniowych sprawia, że we wnętrzu nie brak nie tylko oświetlenia ogólnego, ale i bardziej nastrojowego.

Projekt mieszkania w nowojorskim stylu

Elegancka łazienka

W przestrzeni łazienki projektantka postanowiła wykorzystać tylko jeden rodzaj płytek, które pokryły ściany oraz podłogę. Szarość i surowość płytek przełamuje zastosowanie drewnianych elementów. W łazience zaproponowano także bardzo elegancką armaturę łazienkową. Wolnostojąca wanna o nowoczesnej formie, a także stojąca umywalka posiadają minimalistyczne baterie w kolorze szczotkowanego złota.

Zobacz galerię zdjęć projektu wnętrza

Metryczka projektu mieszkania:

typ projektu: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: B3Design Studio Aranżacji Wnętrz
autor projektu: Dorota Borkowska
projekt: 2019
projektowana powierzchnia: 130 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!