Wnętrze asymetrycznego domu w Tarnowskich Górach

Wnętrze asymetrycznego domu w Tarnowskich Górach

Wnętrza asymetrycznego domu w Tarnowskich Górach wypełnione są światłem i powietrzem. Odpowiednia proporcja i rozmieszczenie okien pozwoliły uzyskać ciekawą grę światła o różnych porach dnia i roku.

Dom w Tarnowskich Górach charakteryzuje przede wszystkim rzeźbiarski kształt. Dość skomplikowana przestrzeń wynika z formy budynku – strefa dzienna o wysokich stropach, duże przeszklenia przeprute przez całą wysokość budynku czy antresola sprawiają, że wnętrza domu same w sobie są ciekawe. Nietypowe rozwiązania architektoniczne dają szerokie pole do popisu dla projektantów wnętrz, ale też często stanowią duże wyzwanie. Dlatego chcąc maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni, Inwestorzy zwrócili się o pomoc w aranżacji wnętrza domu do pracowni INOSTUDIO architekci.

Białe wnętrze domu

Światło we wnętrzu

Dużym atutem budynku jest jego usytuowanie względem stron świata, dzięki któremu wnętrza pełne są naturalnego światła. Przestrzeń domu pozostała otwarta – jego bryła naturalnie determinowała pewne podziały, które tym samym nie musiały być wyznaczane przez ściany. Ciekawa i zróżnicowana przestrzeń sama w sobie stanowi dekorację. Projektanci mogli dzięki temu zrezygnować ze zbędnych ozdób, skupiając się na grze światła.

Białe wnętrze domu

Białe wnętrze domu

Aby przestrzeń nie przytłaczała, postanowiono ograniczyć ilość materiałów, faktur i kolorów. Zaproponowane zostały minimalistyczne wnętrza z dużą ilością dużych białych i gładkich powierzchni. Biel stanowi tutaj barwę nadrzędną, a uzupełniają ją drewniane wtrącenia, takie jak stopnie prowadzących na antresolę schodów, czy drewniana okładzina ściany w strefie jadalni.

Wyraźnym elementem aranżacji jest wykończona czernią ściana nowoczesnego kominka. Tak duża i ciemna płaszczyzna idealnie wpisuje się w tę ascetyczną przestrzeń asymetrycznego domu. Z zabudową kominka korespondują czarne elementy wyposażenia, takie jak ażurowe oprawy oświetleniowe, czy czarne hokery dostawione do wyspy kuchennej. Najbardziej wyraźnym akcentem kolorystycznym jest obszerna sofa ustawiona w centralnym punkcie otwartej strefy dziennej. Przyjemna w dotyku tapicerka w głębokiej, granatowej barwie stanowi wisienkę na torcie  w tej dobrze wyważonej i harmonijnej kompozycji.

Projektanci postanowili urozmaicić przestrzeń domu w Tarnowskich Górach stosując naturalne materiały wykończeniowe, takie jak beton, czy szkło. Całość uzupełniają także wyraźnie zaznaczające się na białych ścianach okienne ramy, pomalowane na czarno. Kropką nad i są nienachalnie wprowadzone zielone rośliny, które ożywiają całą aranżację.

Zobacz galerię aranżacji domu

Wnętrza asymetrycznego domu w Tarnowskich Górach – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: dom
inwestor: prywatny
pracownia: INOSTUDIO architekci / inostudio.pl
realizacja: 2019
lokalizacja: Tarnowskie Góry

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!