Dziurka od klucza - klimatyczne wnętrze restauracji

Dziurka od klucza - klimatyczne wnętrze restauracji

Znana z Powiśla restauracja Dziurka od klucza w tym roku przeniosła się na Ursynów. Duża, odmieniona przestrzeń restauracji zachwyca nie tylko dobrą kuchnią, ale i klimatycznym wystrojem wnętrza.

Jako nową lokalizację restauracji Dziurka od klucza wybrany został dawny Fort Służew, mieszczący się na warszawskim Ursynowie. Zabytkowy obiekt, którego historia sięga końca XIX wieku, początkowo pełnił funkcję koszar wojskowych. Obecnie budynek z czerwonej cegły stanowi część inwestycji Fort 8 i to właśnie w nim umiejscowiony został projektowany lokal gastronomiczny.

Za aranżację wnętrza działającego od ubiegłego roku lokalu odpowiada warszawska pracownia 370studio, znana z wielu udanych realizacji. Wystarczy wspomnieć wnętrze restauracji Zachodni Brzeg serwujące dania kuchni izraelskiej, silnie inspirowane tamtejszymi tradycjami. Ty razem architekci postanowili tchnąć do obiektu ducha dawnej Dziurki, ale w nowym, odświeżonym wydaniu.

 

Wnętrze restauracji Dziurka od klucza

Surowe ściany i sklepienia

Projektowany lokal mierzy 240 m2, a swój niepowtarzalny klimat zawdzięcza między innymi architekturze budynku. W restauracji wrażenie robią sklepienia kolebkowe oraz duże otwory okienne zamknięte półkoliście. Surowe ściany stanowią doskonałe tło dla intensywnych kolorów, wprowadzonych w postaci akcentów. Wyróżniają się odcienie zieleni, fioletu oraz głębokiego granatu, jako uzupełnienie wykorzystano paletę szarości i brązów oraz wyraźne, czarne elementy.

Wnętrze restauracji Dziurka od klucza

Meble na zamówienie

Oprócz projektu wnętrza lokalu, 370studio opracowało także nową identyfikację wizualną marki, a także zaprojektowało część mebli oraz elementów wystroju. W przestrzeni restauracji pojawia się wykonana na specjalne zamówienie zabudowa baru, ponad którym umieszczona została stalowa konstrukcja eksponująca alkohole. Projektanci wykonali także projekt stołów z autorskimi grafikami i toczonymi nogami, a także kanap i tapicerowanej loży.

Na uwagę zasługują autorskie elementy dekoracyjne, takie jak donice wykonane ze skrzyni po amunicji oraz oryginalne abażury lamp. Wspomniane skrzynki znajdziemy także w łazience dla gości, gdzie wykorzystano je do zbudowania szafki pod umywalką. Aby wnętrza były spójne, architekci zadbali także o odpowiednią oprawę drzwi, które zostały postarzone, dobrze komponując się z surowymi ścianami. Wzrok przykuwają także artystyczne instalacje z wygiętych drzwi na ścianach oraz inne dekoracje, które nadają restauracji charakterystycznego klimatu.

Surowy design ociepla duża ilość zielonych roślin, które rozlokowane zostały w przestrzeni. Pojawia się tu również stylizowany kominek. Nastrojowe światło, które wypełnia wnętrza, wpada przez duże przeszklenia, zaś po zmroku lokal rozświetla subtelne światło, sączące się z podwieszonych do sufitu opraw oświetleniowych.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji resturacji

Restauracja Dziurka od klucza - metryczka projektu wnętrza

typ projektu: restauracja
inwestor: Dziurka od klucza
pracownia: 370studio / 370studio.com
realizacja: 2019
lokalizacja: Fort Służew 1b, Warszawa
projektowana powierzchnia: 240 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!