Przedszkole muzyczne Zebra - kolorowe wnętrze dla dzieci

Przedszkole muzyczne Zebra - kolorowe wnętrze dla dzieci

Dzieci w przedszkolach spędzają często podobną ilość czasu, jaką dorośli spędzają w pracy. Nic więc dziwnego, że rodzice wymagają, aby przestrzeń, w jakiej przebywają ich pociechy, była nowoczesna i funkcjonalna. Przykładem takiego miejsca, które umożliwia kontakt z estetycznymi formami i przyjemnym designem, jest przedszkole muzyczne Zebra na Wilanowie.

W tym roku otworzyło się nowe przedszkole pod szyldem Zebra. To już trzecia placówka tej marki, tym razem zlokalizowana została na warszawskim Wilanowie, przy ulicy Prymasa Augusta Hlonda 6. Warszawskie przedszkole wyróżnia muzyczny profil, który ma pobudzać dziecięcą wyobraźnię i wyostrzać wrażliwość. Do pracy nad projektem wnętrza zaproszone zostało biuro projektowe xystudio, które nie od dzisiaj zajmuje się aranżacją przestrzeni publicznych dla najmłodszych. Wcześniej pracownia przygotowała projekt budynku przedszkola w Suwałkach oraz jego wnętrz, zaprojektowanych w skali dziecka. Tym razem zespół projektowy w składzie Filip Domaszczyński, Marta Nowosielska, Dorota Sibińska, we współpracy z Martą Skoniecką przygotował projekt niezwykle współczesnej i estetycznej przestrzeni, w której przebywaniem nie pogardziliby i dorośli.

Przedszkole muzyczne Zebra od xystudio

Proste formy i drewno we wnetrzu

Podobnie jak człowiek dorosły, także dziecko narażone jest na przebodźcowanie – nadmiarem kolorów, form i wzorów. Dlatego projektując dziecięcą przestrzeń na Wilanowie, architekci postanowili zaproponować harmonijną i wyważoną aranżację, w której przeważają proste bryły i ograniczona paleta barw. W dużej mierze białe ściany oraz jasne drewno stanowią tło dla wyraźnych akcentów w nasyconych kolorach. Pojawiają się tutaj błękit, róż oraz słoneczny żółty, gdzieniegdzie zaś wprowadzono czarne detale, a także duże płaszczyzny pokryte czernią, które równoważą kompozycję.

Przedszkole muzyczne Zebra od xystudio

Przyjazna przestrzeń przedszkola

We wnętrzu przedszkola Zebra każdy element zaprojektowany został z myślą o dzieciach. Sale wypełniają niskie, drewniane stoliki z dostawionymi do nich malutkimi krzesłami. Wybrane zostało wyposażenie utrzymane w przyjemnej, skandynawskiej stylistyce, które dobrze koresponduje z zaproponowaną paletą kolorystyczną. W pomieszczeniach nie trudno zauważyć, jaki jest profil przedszkola oraz na co położony został szczególny nacisk. Bilingualny program, według którego prowadzona jest placówka, podkreślają proste hasła w języku angielskim, jak zawieszone ponad wejściem „Welcome kids”.

Architekci zaznaczyli także, jak istotną rolę w wychowaniu podopiecznych przedszkola pełni muzyka. W sali do muzyki umieszczone zostało pianino, a na ścianie pojawiło się hasło „We love music”. W innym pomieszczeniu białe ubrane zostały w swobodnie rozmieszczone czarne nuty, zaś sala gimnastyczna opasana została pięciolinią.

Wnętrza wilanowskiego przedszkola wydają się niezwykle przyjazne dzieciom, zaś proste bryły i wyważona paleta barw zdają się stymulować dziecięcą wyobraźnię w sposób znacznie większy, niż krzyczące wzory czy kolorystyczny przepych.

Zobacz galerię aranżacji przedszkola

Przedszkole muzyczne Zebra – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: przedszkole
inwestor: Niepubliczne Angielsko-Polskie Przedszkole „Zebra”
pracownia: xystudio / www.xystudio.pl
zespół projektowy: Filip Domaszczyński, Marta Nowosielska, Dorota Sibińska, współpraca Marta Skoniecka
projekt: 2019
realizacja: 2019
lokalizacja: ul. Prymasa Augusta Hlonda 6, Warszawa
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!