Wnętrze w stylu glamour - projekt domu pod Krakowem

Wnętrze w stylu glamour - projekt domu pod Krakowem

Bardzo eleganckie i wyszukane wnętrze z elementami glamour – tak w kilku słowach można opisać projekt wnętrza parterowego domu pod Krakowem. Złote elementy i szlachetne materiały nadają przestrzeniom klasy i smaku.

Projektowany dom parterowy znajduje się w podkrakowskiej miejscowości Wola Zachariaszowska. Cały dom zajmuje powierzchnię 153 m2. Inwestorzy zwrócili się do pracowni Orange Studio Architektura Wnętrz z prośbą o pomoc w zaprojektowaniu części wnętrz obiektu. Biuro Orange Studio znane jest z bardzo współczesnych i gustownych propozycji aranżacji, które niejednokrotnie urzekały nas harmonią i wyważeniem. Tym razem przed architektami postawiono zadanie aranżacji części domu, obejmującej część dzienną z kuchnią, jadalnią, salonem oraz spiżarnią, a także wiatrołap oraz dwie łazienki.

Wnętrze w stylu glamour

Doświetlona strefa dzienna

Dom pod Krakowem charakteryzuje bardzo ciekawa bryła architektoniczna o dużych przeszkleniach oraz wysokich stropach skośnych. Dzięki temu wnętrza pełne są powietrza i światła, a przez okna duże okna i drzwi tarasowe do domu zagląda zieleń ogrodu. Strefa dzienne zaprojektowana została tak, aby przestrzeń była maksymalnie otwarta, a jednocześnie przytulna i z wyraźnie zaznaczonymi strefami.

Wnętrze w stylu glamour

Eleganckie wnętrze

Przechodząc przez elegancki, jasny wiatrołap, możemy spodziewać się tego, co czeka nas dalej. Dzięki przeszklonym drzwiom z niedużej, ale potraktowanej ozdobnie przestrzeni możemy zobaczyć znajdującą się w głębi domu jadalnię. W części dziennej bazę kolorystyczną stanowi biel oraz pudrowy róż. Ekskluzywny charakter inwestycji powoduje zastosowanie modnych złotych dodatków w postaci klamek, stelaży mebli czy lamp.

W projekcie nie zabrakło szlachetnych materiałów, takich jak czarny marmurowy blat wyspy kuchennej czy białe płyty na posadzce w strefie salonu i jadalni. Biały kamień wykorzystany został także jako portal kominka w części salonu. Przytulną strefę wypoczynku zaaranżowano poprzez wykorzystanie dwóch kanap w kolorze butelkowej zieleni oraz wygodnego, pikowanego fotela. Ponad kominkiem pojawia się okrągłe lustro – odbicia lustrzane to nieodzowne elementy we wnętrzach w stylu glamour. Także tutaj znajdziemy liczne lustra, które przyozdobiły między innymi jedną ze ścian jadalni.

Ściany udekorowane zostały ozdobną, ale wyważoną w formie sztukaterią. Doskonale nawiązuje ona do zabudowy kuchennej o klasycznym frezowaniu. Skosy ubrane zostały w drewnianą okładzinę, a niektóre części ścian zdobi delikatna tapeta o subtelnym, florystycznym motywie.

Wnętrze w stylu glamour

Kwiaty na ścianach w łazience

Motywy florystyczne pojawiają się także w dwóch łazienkach. Pierwsza z nich zaaranżowana została w nawiązaniu do stylistyki zaproponowanej w pozostałej części domu. Biel oraz naturalne drewno uzupełnia tutaj okładzina ścienna obrazująca przeskalowane kwiaty. Minimalistyczna armatura łazienkowa doskonale wpisuje się w niedużą przestrzeń pomieszczenia. Druga łazienka to prawdziwe zaskoczenie – wykończona w czerni łazienka z prysznicem przykuwa spojrzenia wyraźnym nadrukiem roślinnym naniesionym na płytki ścienne. W pomieszczeniu zastosowane zostało okrągłe lustro z poświatą, które swoim kształtem nawiązuje do opraw oświetleniowych w strefie dziennej.

Zobacz galerię zdjęć projektu wnętrza domu

Projekt domu pod Krakowem – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: Orange Studio Architektura Wnętrz
projekt: 2020
lokalizacja: Wola Zachariaszowska
powierzchnia: 153 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!