Nagroda Good Design w rękach Katarzyny Dzięcioł

Nagroda Good Design w rękach Katarzyny Dzięcioł

Znamy wyniki międzynarodowego konkursu Good Design® 2019. Wśród zwycięzców znalazła się Katarzyna Dzięcioł i zaprojektowana przez nią ławka Tonuki.  To kolejny projekt polskiej architektki doceniony na arenie międzynarodowej.

Ławka Tonuki to wyjątkowy mebel, który łączy w sobie piękno i funkcjonalność. Miejsce do siedzenia, praktyczny schowek na mokre buty i donica precyzyjnie wykonane z naturalnego, litego drewna. „Ławka Tonuki może być wykonana  z dowolnego drewna, co pozwala na umieszczenie jej zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz w zależności od użytego materiału.” –  powiada Katarzyna Dzięcioł – „My w projekcie wykorzystaliśmy niechciane drewno ze starych drzew owocowych, niezbyt  ubiane przez stolarzy i rzadko stosowane do produkcji mebli. Dla nas stało się prawdziwą inspiracją,  a piękno drewna czereśniowego dopełniło projekt.” – dodaje.

ławka Tonuki

Ławka była prezentowana w Mediolanie podczas Salone Satellite Salone del Mobile oraz na Stockholm Furniture Fair gdzie mogliśmy ją oglądać w sekcji Design Studios dzięki zaproszeniu Instytutu Polskiego w Sztokholmie.

ławka Tonuki

Katarzyna Dzięcioł, ukończyła architekturę na Politechnice Wrocławskiej, projektuje meble i przedmioty codziennego użytku oraz wnętrza prywatne i komercyjne. W 2012 roku założyła studio projektowe Karbonado, a rok 2018 przyniósł jej nagrodę ADesign za projekt mobilnej toaletki Tolumi.

Katarzyna Dzięcioł

O nagrodzie Good Design®

Good Design® jest najstarszą nagrodą w dziedzinie designu na świecie, jej tradycja sięga 1950 roku, a jej współzałożycielami byli m.in.Charles i Ray Eames oraz Eero Saarinen. Wyróżnienie przyznawane jest przez The Chicago Athenaeum: Muzeum Architektury i Wzornictwa oraz Europejskie Centrum Architektury, Sztuki, Projektowania i Studiów Miejskich. W tym roku kapituła konkursu otrzymała rekordową liczbę zgłoszeń, a projektanci z 47 krajów świata ubiegali się o nagrody w takich kategoriach jak np.: Meble, Oświetlenie, Elektronika, Projekty graficzne czy Produkty dla dzieci.  Jury wybrało najbardziej przełomowe i innowacyjne projekty doceniając te, które nadają przedmiotom codziennego użytku najwyższe standardy formy, funkcji i estetyki. Wśród laureatów znalazły się m.in. takie ikony designu jak Patricia Urquiola, Karim Rashid, Jean Nouvel Design czy Lissoni Associati.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!