Projekt wnętrza domu w stylu boho

Projekt wnętrza domu w stylu boho

Czy można w jednym wnętrzu zamknąć stylistykę boho, soft loft i rustykalną? Architektki z pracowni Marta Ogrodowczyk Studio wraz ze swoim najnowszym projektem udowadniają, że można i to w bardzo dobrym stylu.

Architektki Marta Ogrodowczyk oraz Marta Piórkowska z pracowni Marta Ogrodowczyk Studio po raz kolejny przekonują nas o swoim niezwykłym wyczuciu i wyjątkowym podejściu do projektowania. Po inspirującym projekcie mieszkania z orientalnymi motywami, tym razem pracownia Marta Ogrodowczyk Studio serwuje propozycję przytulnego i ciepłego wnętrza, w którym projektantki subtelnie łączą ze sobą elementy boho, soft loft oraz rustykalne. Wnętrze ubrane zostało w pastelowe kolory i nietuzinkowe dodatki. Całość robi wrażenie dobrze przemyślanej kompozycji, w której wszystko dopięte zostało na ostatni guzik.

Wnętrze w stylu boho

Pastelowe wnętrze

Architektki w swoim projekcie domu postawiły na jasną, delikatną paletę barw. We wnętrzach króluje biel i cała gama beżów oraz jasnych szarości. W strefie wejściowej zaproponowana została zabudowa w kolorze pudrowego różu, który wykorzystany został także na posadzce – tworzy ją specjalnie zaprojektowana mozaika. Przechodząc dalej, trafiamy do strefy dziennej, gdzie znajdują się biegnące na piętro schody oraz serce domu, czyli salon wraz z kuchnią i jadalnią. Tutaj jasna i naturalna paleta bieli i beżów uzupełniona została o przyjemny, miętowy odcień. Interesująca, bardzo współczesna lamperia obiega ściany strefy dziennej. Kolorystycznie nawiązuje ona do barwy zabudowy kuchennej o prostym frezowaniu.

Wnętrze w stylu boho

Elementy urban jungle we wnętrzu

Te wyjątkowe, wyważone wnętrza wypełnione są zielonymi roślinami, które czekają w każdym zakątku domu. Przy schodach pojawiają się duże Monstery i kaktusy umieszczone w wiklinowych donicach. Ażurowe przepierzenie stanowiące konstrukcję schodów wykorzystane zostało jako regał przyozdobiony przez bluszcz i paprocie. Tam też zamocowane zostały niebanalne lampy w formie małpek.

W strefie salonu również nie brakuje roślin. Ponadto pojawiają się tutaj elementy wyposażenia w stylu boho, takie jak wiszący fotel o plecionym kubełku. Okrągłe, drewniane stoliki ustawione zostały w centrum, a wokół nich rozstawione zostały wygodne, obszerne sofy obszyte naturalną tkaniną. Wisienką na torcie jest tutaj piękny, przecierany dywan o perskim wzorze. Cała strefa dzienna jest doskonale doświetlona dzięki dużym przeszkleniom, jakie pojawiają się w projekcie domu. Aby zapewnić domownikom prywatność, w oknach zawieszone zostały zasłony. Umożliwiają to biegnące pod sufitem drewniane listwy, które praktycznie chowają mocowanie, jak i stanowią element dekoracyjny wnętrza.

Na suficie w strefie jadalni zamocowane zostały drewniane belki, które podkreślają charakter stylistyki. Tutaj też znalazł się kominek wykończony patchworkowymi płytkami. Wyjątkowy stół o toczonych nogach wykonany został z litego drewna, a wokół niego ustawiono krzesła o ratanowych siedziskach. Uzupełnieniem tej części domu są lekkie oprawy oświetleniowe zawieszone ponad stołem oraz nawiązujący do zabudowy kuchennej niski kredens o miętowym korpusie.

Zobacz galerię zdjęć projektu wnętrza

Projekt wnętrza domu w stylu boho – metryczka projektu

typ projektowanej przestrzeni: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: Marta Ogrodowczyk Studio
zespół projektowy: Marta Ogrodowczyk, Marta Piórkowska
projekt: 2019
wizualizacje: Elżbieta Paćkowska

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!