Czy można w jednym wnętrzu zamknąć stylistykę boho, soft loft i rustykalną? Architektki z pracowni Marta Ogrodowczyk Studio wraz ze swoim najnowszym projektem udowadniają, że można i to w bardzo dobrym stylu.
Architektki Marta Ogrodowczyk oraz Marta Piórkowska z pracowni Marta Ogrodowczyk Studio po raz kolejny przekonują nas o swoim niezwykłym wyczuciu i wyjątkowym podejściu do projektowania. Po inspirującym projekcie mieszkania z orientalnymi motywami, tym razem pracownia Marta Ogrodowczyk Studio serwuje propozycję przytulnego i ciepłego wnętrza, w którym projektantki subtelnie łączą ze sobą elementy boho, soft loft oraz rustykalne. Wnętrze ubrane zostało w pastelowe kolory i nietuzinkowe dodatki. Całość robi wrażenie dobrze przemyślanej kompozycji, w której wszystko dopięte zostało na ostatni guzik.
Architektki w swoim projekcie domu postawiły na jasną, delikatną paletę barw. We wnętrzach króluje biel i cała gama beżów oraz jasnych szarości. W strefie wejściowej zaproponowana została zabudowa w kolorze pudrowego różu, który wykorzystany został także na posadzce – tworzy ją specjalnie zaprojektowana mozaika. Przechodząc dalej, trafiamy do strefy dziennej, gdzie znajdują się biegnące na piętro schody oraz serce domu, czyli salon wraz z kuchnią i jadalnią. Tutaj jasna i naturalna paleta bieli i beżów uzupełniona została o przyjemny, miętowy odcień. Interesująca, bardzo współczesna lamperia obiega ściany strefy dziennej. Kolorystycznie nawiązuje ona do barwy zabudowy kuchennej o prostym frezowaniu.
Te wyjątkowe, wyważone wnętrza wypełnione są zielonymi roślinami, które czekają w każdym zakątku domu. Przy schodach pojawiają się duże Monstery i kaktusy umieszczone w wiklinowych donicach. Ażurowe przepierzenie stanowiące konstrukcję schodów wykorzystane zostało jako regał przyozdobiony przez bluszcz i paprocie. Tam też zamocowane zostały niebanalne lampy w formie małpek.
W strefie salonu również nie brakuje roślin. Ponadto pojawiają się tutaj elementy wyposażenia w stylu boho, takie jak wiszący fotel o plecionym kubełku. Okrągłe, drewniane stoliki ustawione zostały w centrum, a wokół nich rozstawione zostały wygodne, obszerne sofy obszyte naturalną tkaniną. Wisienką na torcie jest tutaj piękny, przecierany dywan o perskim wzorze. Cała strefa dzienna jest doskonale doświetlona dzięki dużym przeszkleniom, jakie pojawiają się w projekcie domu. Aby zapewnić domownikom prywatność, w oknach zawieszone zostały zasłony. Umożliwiają to biegnące pod sufitem drewniane listwy, które praktycznie chowają mocowanie, jak i stanowią element dekoracyjny wnętrza.
Na suficie w strefie jadalni zamocowane zostały drewniane belki, które podkreślają charakter stylistyki. Tutaj też znalazł się kominek wykończony patchworkowymi płytkami. Wyjątkowy stół o toczonych nogach wykonany został z litego drewna, a wokół niego ustawiono krzesła o ratanowych siedziskach. Uzupełnieniem tej części domu są lekkie oprawy oświetleniowe zawieszone ponad stołem oraz nawiązujący do zabudowy kuchennej niski kredens o miętowym korpusie.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
typ projektowanej przestrzeni: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: Marta Ogrodowczyk Studio
zespół projektowy: Marta Ogrodowczyk, Marta Piórkowska
projekt: 2019
wizualizacje: Elżbieta Paćkowska
Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Wraca moda na mozaikowe podłogi. Potwierdzeniem trendu jest barcelońska realizacja...
czytajŻycie współczesnych mieszkańców dużych miast upływa pod znakiem ciągłych zmian...
czytajJak sprawić, aby nasz dom był przytulny i pełen ciepła?...
czytajMOOOS to studia wnętrz założone przez Maćka Skupińskiego wyspecjalizowane...
czytaj
Ilość komentarzy: 0