Projekt przebudowy wnętrza starej stodoły

Projekt przebudowy wnętrza starej stodoły

Dom w stodole? Czemu nie! Projektanci z pracowni Studio Projektowe DNA pokazują, jak nowocześnie i funkcjonalnie zaaranżować dawny budynek gospodarczy.

Wykorzystanie dawnych obiektów na nowe, współczesne potrzeby to zabieg coraz częstszy – wcześniej oglądaliśmy projekt wnętrza domu w Zelowie. Tym razem zapraszamy do Chorowic, miejscowości leżącej niedaleko Krakowa, gdzie znajdują się stare budynki gospodarcze. Właściciele poprosili architektów z pracowni Studio Projektowe DNA, aby przygotowali oni projekt przestrzeni znajdującej się w starej stajni połączonej ze stodołą. Według przedstawionych oczekiwań architekci przygotowali projekt, w którym w części parterowej znalazła się strefa dzienna. Na piętrze zaproponowane zostały dwie sypialnie prywatne.  

Projekt wnętrza mieszkania od DNA

Naturalne barwy we wnętrzach

W projekcie wnętrza domu zaproponowana została stylistyka loftowa. Mimo tego aranżacja nie emanuje chłodem i surowością – wręcz przeciwnie. Wnętrza są przytulne i ciepłe, a to za sprawą pojawiających się wyraźnych akcentów rustykalnych, albo wręcz ruralistycznych. To one sprawiają, że trudno byłoby zapomnieć, z jakim typem obiektu mamy do czynienia. Jako że elewacja budynku jest drewniana, materiał ten wprowadzono także do wnętrz jako wykończenie podłóg czy sufitów.

We wnętrzach królują naturalne barwy. Oprócz ciepłego wybarwienia drewna, spotykamy tutaj także szeroką paletę szarości. Zgodnie z zasadą współczesnego industrialu, nie mogło zabraknąć tutaj również matowego grafitu, który dominuje przede wszystkim w strefie dziennej. To tutaj znajduje się monolityczna zabudowa kuchenna o gładkich frontach wraz ze zgrabną wyspą kuchenną. Grafit pojawia się także w postaci metalowych stelaży mebli czy przesuwnych drzwi oddzielających pokój dzienny od strefy wejściowej.

Projekt wnętrza mieszkania od DNA

Heksagonalne płytki

Pojawiającym się powtarzalnym motywem jest kształt heksagonu. Sześcioboczne, szare płytki zdobią podłogę w strefie wejściowej, a także w części kuchennej. Ten sam motyw, ale w mniejszym formacie wykorzystany został w kuchni w przestrzeni między szafkami. Zaproponowana tam została okładzina z niedużych heksagonalnych płytek przypominających plaster miodu. Miodowy kolor okładziny szkliwionej na wysoki połysk jest ciekawym akcentem barwnym we wnętrzu. W podobnym kolorze zaproponowana została lampa ponad stołem w jadalni, o lekkiej, ażurowej formie.

Drugim kolorem, który wzbogaca kompozycję, jest granat. To nim pokryta została sofa w części salonu. Wygodny, niski narożnik wzbogaciły szare poduszki, nawiązujące do obicia siedzisk przy stole oraz ciężkich zasłon w oknach. Kanapa dostawiona została do ściany, którą ozdabiają bielone cegły oraz duży zegar „domino”. Sąsiednią ścianę urozmaicają proste przedstawienia graficzne zwierząt.

Zobacz galerię zdjęć projektu mieszkania

Przebudowa wnętrza starej stodole – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: wnętrze domu
inwestor: prywatny
pracownia: Studio Projektowe DNA
projekt: 2019
lokalizacja: Chorowice
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!