Gustowne przestrzenie czyli projekt wnętrza domu w Otwocku

Gustowne przestrzenie czyli projekt wnętrza domu w Otwocku

Klasyczne, eleganckie barwy i szlachetne materiały wykończeniowe – wyważony design, który zaproponowany został we wnętrzu domu w Otwocku, przyciąga wzrok.

Za koncepcję wnętrza domu jednorodzinnego zlokalizowanego w Otwocku odpowiada dobrze znana pracownia Hilight Design. Biuro znane jest wyszukanych, eleganckich aranżacji, podanych w bardzo współczesnym wydaniu, jak wnętrza apartamentu w czerni i bieli. Tym razem silny kontrast barw zastąpiony został łagodnymi, uzupełniającymi się naturalnymi barwami. Razem z wysokiej jakości, szlachetnymi materiałami wykończeniowymi, architektom udało się stworzyć pełne klasy i szyku, niebanalne wnętrze.

Przestronne, mierzące 180 m2 wnętrza domu jednorodzinnego w Otwocku stanowiły duże pole do popisu dla projektantów. Na parterze domu zaaranżowana została strefa dzienna. To tutaj mieszczą się między innymi salon z kominkiem, jadalnia oraz kuchnia. Tutaj też zaaranżowane zostały pomieszczenia dla gości. Biegnące na piętro schody zaprowadzą nas do części prywatnej domowników.

Projekt wnętrza domu od Hilight Design

Wyraźne akcenty we wnętrzu

We wnętrzu królują naturalne barwy, takie jak szarości, brązy i beże. Drewno na podłodze, kamienie na ścianach i fornir na suficie – całość tworzy doskonale zbalansowaną i wyważoną kompozycję. Duże przeszklenia części parterowej zapewniają prawidłowe doświetlenie przestrzeni, dlatego projektanci pomogli pozwolić sobie na ciemne, wyraźne akcenty kolorystyczne. Wykończona w czerni i graficie strefa wejściowa stanowi preludium. Dalej czekają na nas przyjemne zestawienia barw i faktur, dzięki którym wnętrza domu wydają się niezwykle gustowne i eleganckie.

Projekt wnętrza domu od Hilight Design

Fornir na suficie

Interesującym zabiegiem jest naprzemienne zastosowanie materiałów wykończeniowych w strefie salonu oraz kuchni. W salonie posadzkę stanowi tafla ciepłego drewna, zaś sufit wykończony jest grafitowymi panelami. W kuchni kompozycja została zamieniona na odwrotną – to sufit przyozdobiony został drewnianym fornirem, zaś posadzkę wykonano z kamiennych płyt. Powtarzalność materiałów i faktur daje wrażenie spójności przestrzeni. Dodatkowo w kolejnych pomieszczeniach pojawiają się nowoczesne, a przy tym bardzo eleganckie elementy wyposażenia, które wybrane zostały w myśl jednej estetyki.  

Projekt wnętrza domu od Hilight Design

Kamień w łazience

Szlachetny kamień o rysunku marmuru wykorzystany został w łazienkach. Uzupełnieniem są interesujące wykończenia w kolorze śliwkowym. W łazience dla gości pojawia się śliwkowa armatura, w postaci toalety oraz nablatowej umywalki. W łazience domowników przybrudzony fiolet zastosowano także jako kolor podwyższenia, na którym umieszczona została wolnostojąca wanna oraz prysznic typu walk-in. Dodatkowym, przyciągającym wzrok elementem, jest wykończenie jednej ze ścian ciekawym, graficznym motywem roślinnym.

Zobacz galerię zdjęć projektu wnętrza domu

Projekt wnętrza domu w Otwocku – metryczka projektu

typ projektu: wnętrze domu jednorodzinnego
inwestor: prywatny
pracownia: Hilight Design
projekt: 2019
lokalizacja: Otwock
projektowana powierzchnia: 180 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!