Natura we wnętrzu czyli aranżacja salonu fryzjerskiego

Natura we wnętrzu czyli aranżacja salonu fryzjerskiego

W Bytowie powstał nowy salon fryzjerski połączony z barber shopem. We wnętrzu króluje industrialna, surowa stylistyka, którą przełamują zielone rośliny i naturalne drewno.

Nowy koncept Creative Hair zlokalizowany jest w centrum Bytowa przy ulicy Wąskiej. To tutaj mieszkańcy będą mogli zarówno skorzystać z profesjonalnych usług fryzjerskich, jak i z pomocy golibrody. Inwestorzy chcieli stworzyć wyjątkowe miejsce na mapie miasta, nie tylko pod kątem świadczonych usług, ale także wyszukanego designu we wnętrzu lokalu. O pomoc w aranżacji przestrzeni poproszona została pracownia LOFFT ARCHITEKTURA. Architektka Małgorzata Hendrych-Lubińska zaproponowała ciekawą architekturę wnętrza, sięgając po wzorce industrialne.

Ze względu na podwójną funkcję, jaką pełnić ma salon, projektantka postanowiła wydzielić dwie strefy – fryzjerską oraz barberską. Jednak zamiast zastosować podziałów za pomocą ścian, przestrzeń pozostawiono otwartą. Dzięki temu wnętrze stało się bardzo przestronne i pełne powietrza. Design obu stref stanowi spójną całość, choć widać elementy, mające subtelnie strefować przestrzeń.

Aranżacja salonu fryzjerskiego

Industrialne wnętrza salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski i barber shop Creative Hair zajmuje powierzchnię ok 120 m2. Projektantka postawiła na bardzo współczesny, surowy design, wybierając beton architektoniczny oraz stalowe konstrukcje. Ten pierwszy przyozdobił ściany oraz sufity lokalu, budując surową, ale i neutralną bazę. Do takiego wnętrza wprowadzona została zieleń – zarówno jako element wykończeniowy, jak i jako bujna i soczysta zieleń roślin doniczkowych. W lokalu pojawiają się mozaikowo ułożone, podłużne płytki ceramiczne w różnych odcieniach zieleni. Elementem dekoracyjnym jest także zasłona z malowanych na zielono, metalowych łańcuchów.

Otwarta przestrzeń lokalu doskonale wpisuje się w loftową stylistykę. Otwarty sufit eksponuje biegnące przewody elektryczne, a podział przestrzeni stanowią jedynie kolumny i filary konstrukcyjne. We wnętrzu pojawia się także mnóstwo ażurowych, metalowych konstrukcji. Część z nich stanowi element dekoracyjny, który dobrze komponuje się z surowymi oprawami oświetleniowymi, jakie wybrała architektka.

Aranżacja salonu fryzjerskiego

Wnętrze w duchu biophilic

Wyjątkowym elementem we wnętrzu jest przyroda. Odnajdujemy tutaj wyraźne inspiracje modnym ostatnio projektowaniem w duchu biophilic design, gdzie szczególny nacisk kładziony jest na obecność zieleni. Projektantka postanowiła przybrać wnętrze salonu w różnorakie rośliny – część z nich swobodnie podwieszona została do metalowych konstrukcji pod sufitem, inne zasadzone zostały w doniczkach i ustawione na podłodze. Oprócz zielonych roślin wnętrze wyposażone zostało w liczne elementy z naturalnego drewna. Wzrok przyciągają duże, okrągłe lustra oprawione w ramy z jasnego drewna. Na stanowiskach fryzjerskich oprócz luster, pojawiły się też praktyczne półki z litego drewna.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji salonu fryzjerskiego

Aranżacja salonu fryzjerskiego – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: salon fryzjerski & barber shop
inwestor: Creative Hair Anna Kasprzyk
pracownia: LOFFT ARCHITEKTURA Małgorzata Hendrych-Lubińska
realizacja: 2019
lokalizacja: Bytów
projektowana powierzchnia: 120 m2
zdjęcia: Adam Jutrzenka
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!