Pastelowe wnętrze mieszkania na wynajem w Gdańsku

Pastelowe wnętrze mieszkania na wynajem w Gdańsku

Jasne i przytulne mieszkanie na wynajem krótkoterminowe w Gdańsku wypełniają pastelowe barwy. Projektantki z pracowni Smart studio projektowe pomyślały nie tylko o przyjemnej estetyce, ale i funkcjonalnościach – w mieszkaniu zaaranżowany został specjalny kącik dla najmłodszych.

Mieszkania na wynajem krótkoterminowy to coraz częstszy pomysł wśród właścicieli nieruchomości w turystycznych miastach. Aranżacja takiej przestrzeni wiąże się jednak z trudnością zaplanowania wnętrza w taki sposób, aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom użytkowników. Tym razem przedstawiamy mieszkanie w Gdańsku – mieście, które codziennie odwiedzają setki turystów. Lokal znajduje się w samym centrum miasta, przy ulicy Spichrzowej. Właściciele lokalu o powierzchni 100 m2 postanowili podzielić mieszkanie na mniejsze metraże, aby służyły one turystom podczas kilkudniowego pobytu w mieście.

Prezentowane mieszkanie zaaranżowane zostało przez projektantki z pracowni Smart studio projektowe – Sylwię Choszcz oraz Monikę Behrendt-Kucińską. Nieduża przestrzeń lokalu, a także północno-wschodnia ekspozycja wymagały, aby w aranżacji wykorzystać jasne barwy, które optycznie powiększyłyby przestrzeń i wypełniły ją światłem. Projektantki posłużyły się bielą, jasną szarością oraz gamą pastelowych kolorów. Dzięki temu mieszkanie stało się niezwykle przytulne i ciepłe.

Pastelowe wnętrze

Salon z aneksem kuchennym

Otwarta strefa dzienna łączy w sobie funkcje salonu, jadalni oraz kuchni. Już po wejściu do pomieszczenia uwagę przyciąga zabudowa kuchenna o błękitnych frontach. Lakierowane płaszczyzny wyróżnia frezowanie oraz uchwyty wykonane z mosiądzu. Materiał, który wykorzystany został jako blat to wytrzymały laminat imitujący bardzo drobne lastryko. Standardowy okap podszafkowy udało się schować w zabudowie stolarskiej, którą podtrzymuje stelaż stalowy, mocowany do ściany i sufitu.

W strefie dziennej stanął także stół jadalniany otoczony tapicerowanymi krzesłami o skandynawskiej stylistyce. Podobna forma charakteryzuje kanapę w części salonowej. Sofa sąsiaduje ze ścianą z odsłoniętej podczas remontu cegły, która pomalowana została na biały kolor. Uzupełnieniem aranżacji są lampy wiszące o ciekawych oprawach – szara oraz różowa ponad stołem w części jadalni oraz kulisty klosz w części kuchennej. 

Pastelowe wnętrze

Kącik dla dzieci w salonie

Zarówno inwestorom, jak i projektantkom zależało, aby mieszkanie wyróżniało się na tle innych wariantów noclegowych. Nie od dziś wiadomo, że częstym brakiem w mieszkaniach na wynajem krótkoterminowy jest przestrzeń dla dzieci. Projektantki zaproponowały kącik do zabaw dla najmłodszych, który wyposażony został w zabudowę przypominającą domek. Domek złożony jest z szafek, w których znajdują się akcesoria do malowania, półki z książkami, miękkie siedzisko z poduchami, a pod nim wysuwane kontenerki z zabawkami. Kącik dla dzieci oddzielony został od reszty mieszkania praktyczną zasłoną.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji mieszkania

Mieszkanie na wynajem w Gdańsku – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: mieszkanie na wynajem krótkoterminowy 
inwestor: prywatny
pracownia: Smart studio projektowe
autorki projektu: Sylwia Choszcz, Monika Behrendt-Kucińska
realizacja: 2018
lokalizacja: Gdańsk
zdjęcia: Tom Kurek
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!