Luksusowy projekt wnętrza zamku w Przegorzałach

Luksusowy projekt wnętrza zamku w Przegorzałach

Górujący ponad historycznym centrum Krakowa zamek w Przegorzałach czeka gruntowna transformacja. We wnętrzu obiektu, oprócz działającej obecnie restauracji i kawiarni, prowadzony będzie również hotel. Projekt aranżacji hotelu zachwyca luksusowym designem.

Zamek w Przegorzałach mieści się na wapiennym wzgórzu w otoczeniu Lasu Wolskiego, zaledwie 6 km od Starego Miasta w Krakowie. Z tarasu zamku rozciąga się malowniczy widok na miasto, Babią Górę oraz rozlewiska rzeki. Obecnie w zamku działa restauracja oraz kawiarnia o nazwie Ziyada o kurdyjskiej tradycji, którą w mury obiektu sprowadził właściciel o bliskowschodnich korzeniach.

Inwestor postanowił poddać wnętrza zamku metamorfozie, przekształcając część obiektu w hotel. Taki zabieg znany jest także z innych realizacji, jak na przykład z aranżacji wnętrza hotelu w zamku Gniew. Tym razem praca nad zabytkowym obiektem, którego historia sięga lat 40. XX wieku, powierzona została architektom z pracowni Ideograf.

Projekt wnętrza zamku w Przegorzałach

Wnętrze inspirowane historią

Przygotowując projekt wnętrza zamku architekci inspirowali się zarówno historią miejsca, jak i historią jego właściciela. Zależało im, aby we wnętrzach poczuć można było atmosferę wielokulturowości i mieszankę tradycji. Przestrzenie wypełnia romantyczny i nieco tajemniczy klimat. Nie brakuje także industrialnych elementów. W swojej koncepcji wnętrza architekci starali się balansować pomiędzy różnymi stylami, proponując coś zupełnie nowego i niebanalnego.

Strefa wejściowa zaaranżowana została w niezwykle ekskluzywnym stylu. Pomieszczenie doświetlają wielkie okna, wychodzące na rozległe tarasy. To tutaj znajduje się lobby oraz jedną z części restauracyjnych. Ta przestrzeń zachwyca lekkością, której wrażenie dają nie tylko subtelne elementy wyposażenia, ale też delikatna paleta barw. Wykorzystane zostały beże i pudrowy róż, zaś uzupełnieniem całości stały się dodatki z szczotkowanego mosiądzu.

Projekt wnętrza zamku w Przegorzałach

Druga część restauracyjna zaproponowana została w wydaniu dość surowym. Pojawiają się tutaj stalowe elementy, które odwoływać się mają do historii krakowskiej Nowej Huty. Spotykamy je w formie paneli oraz ażurowych konstrukcji, zaś pojawiająca się forma stalowych łusek nawiązywać ma go legendy o smoku wawelskim. Przechodząc dalej, trafiamy kolejno do baru, kawiarni oraz strefy SPA. Ascetyczne wnętrza wyposażone zostały w niemal królewskie tkaniny, które nawiązywać mają do kurdyjskiej tradycji udowej. Dzięki nim przestrzenie zdają się być niezwykle kameralne i intymne.

W hotelowych pokojach nie brakuje szlachetnych materiałów, jak masywne płyty o rysunku marmuru. Przyozdobiły one zarówno część ścian sypialni, jak i łazienek. Aranżując pokoje, architekci zaproponowali dwie wersje kolorystyczne – lekką i jasną oraz ciemniejszą, jeszcze bardziej elegancką. W obu wersjach pojawiają się wygodne łóżka o wysokim wezgłowiu oraz wyszukane dodatki w postaci opraw oświetleniowych czy luster.

Zobacz galerię zdjęć projektu wnętrza

Zamek w Przegorzałach - metryczka projektu wnętrza

typ projektu: hotel
inwestor: Zamek Przegorzały
pracownia: Ideograf / Paulina Czurak
projekt: 2019
lokalizacja: Kraków

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!