Sonnenburg – hotelowe wnętrze z pięknym widokiem

Sonnenburg – hotelowe wnętrze z pięknym widokiem

Przytulne i klimatyczne wnętrza austriackiego hotelu Sonnenburg doskonale wpisują się w górski krajobraz. We wnętrzach goście mogą poczuć się jak w domu, czemu przysłużyły się przyjemne materiały oraz skandynawskie meble.

Hotel Sonnenburg zlokalizowany jest w spokojnej miejscowości Riezlerns, leżącej w dolinie Kleinwalsertal w północnej części austriackich Alp. W otoczeniu obiektu znajdują się trasy do narciarstwa biegowego, szlaki piesze oraz rowerowe, przez co miejsce to stanowi doskonały punkt wypadowy dla miłośników aktywności outdoorowych. Właściciele obiektu chcieli, aby hotel Sonnenburg wyróżniał się wyjątkową gościnnością, która wyczuwalna miała być również w designie wnętrz. Do pracy nad aranżacją poprosili oni austriacką pracownię Schriebling.

Architekci wnętrz postanowili zaaranżować obiekt w stylu łączącym w sobie elementy nowoczesności oraz skandynawskiego designu. Projektantom udało się stworzyć przyciągające, pełne ciepła miejsce noclegowe w stylu skandynawskim, który w zimowe wieczory lubimy szczególnie.

Skandynawskie wnętrze hotelu

Czterogwiazdkowy hotel w sercu Alp

Hotel złożony jest z 29 pokoi oraz 5 eleganckich apartamentów, z których jeden wyposażony został w rozgrzewającą saunę. Pokoje i apartamenty wyposażone są w znacznej części we własne balkony lub tarasy, z których goście mogą podziwiać rozciągającą się za oknami, malowniczą panoramę. Budynek łączy w sobie tradycję z wyszukaną architekturą, która dobrze wpisuje się w krajobraz okolicy.

Również we wnętrzach hotelu na uwagę zasługuje doskonałe połączenie ciepłego, ale i bardzo współczesnego designu z tradycyjnym stylem. Projektanci zamknęli za hotelowymi drzwiami namiastkę domowego ciepła i swobodnej, kameralnej atmosfery. Hotelową przestrzeń zdobią naturalne materiały wykończeniowe. Króluje tutaj drewno o ciepłym wybarwieniu, które położone zostało na podłodze. Drewniane deski oraz okładziny przyozdobiły także ściany. Idealnym uzupełnieniem drewna jest biel pozostałych ścian oraz sufitów obiektu.

Skandynawskie wnętrze hotelu

 Minimalistyczne elementy umeblowania pozwoliły na stworzenie funkcjonalnej i bardzo estetycznej aranżacji. W przestrzeni hotelu pojawiają się obszerne, wygodne łóżka o tapicerowanych zagłówkach oraz nowoczesne siedziska o tapicerowanych kubełkach. W pokojach znajdziemy także urzeczywistnienie konceptu biophilic design, którego ideą jest ubranie wnętrz w zieleń i roślinne dekoracje.

W aranżacji zastosowane zostały eleganckie, minimalistyczne oprawy oświetleniowe o skandynawskim sznycie. Lampy podłogowe czy wiszące nie tylko rozjaśniają przestrzeń, ale też stanowią zwieńczenie całego projektu. Architekci nie pominęli także przestrzeni tarasu, gdzie wybrane zostały funkcjonalne i niewymagające pielęgnacji praktyczne meble ogrodowe o lekkim i wyszukanym designie.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji hotelu

Sonnenburg Hotel – metryczka projektu hotelowego wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: hotel
inwestor: Sonnenburg Hotel
pracownia: Schriebling
wyposażenie: BoConcept
realizacja: 2019
lokalizacja: Riezlerns, Austria
zdjęcia: BoConcept
opracowanie: Wiola Imiolczyk

 

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!