Wyważona elegancja w aranżacji wnętrza mieszkania w Krakowie

Wyważona elegancja w aranżacji wnętrza mieszkania w Krakowie

Trzypoziomowe mieszkanie w centrum Krakowa zaaranżowane zostało w eleganckim i wysmakowanym stylu. Naturalne drewno i szlachetne materiały wykończeniowe nadają wnętrzom klasy.

Szczególnie podobają się nam wnętrza, które w jakiś sposób odbiegają od klasycznych. Zdarzają się mieszkania dwukondygnacyjne, tym razem przedstawiamy lokal, którego pomieszczenia zajmują aż trzy kondygnacje. Projektowane mieszkanie mieści się niedaleko centrum miasta, przy cichej i spokojnej ulicy. Inwestorzy poprosili krakowską pracownię Oskar Firek Architects o pomoc w aranżacji tego wnętrza. Projektant po raz kolejny zaproponował nam wyszukaną stylistykę, wprowadzoną poprzez wykorzystanie wysokiej jakości materiałów wykończeniowych.

Eleganckie mieszkanie

Funkcjonalny układ wnętrza

Chociaż mieszkanie charakteryzuje duży, bo mierzący aż 200 m2 metraż, to początkowy układ pomieszczeń pozostawiał wiele do życzenia. Projektant postanowił wprowadzić pewne zmiany, zaczynając od zabudowania dwóch niefunkcjonalnych balkonów. W ten sposób przestrzeń na pierwszym oraz drugim piętrze uległa powiększeniu. Ponadto, aby dodatkowo doświetlić wnętrze, zrezygnowano z klasycznych okien na rzecz przeszkleń, które wypełniają ścianę zewnętrzną od strony południowej.

Na parterze mieszkania znalazły się pomieszczenia gospodarczo-techniczne. Pierwsze piętro stanowi część prywatną domowników wraz z dwoma sypialniami, gabinetem oraz łazienką. Na ostatniej kondygnacji znalazła się strefa dzienna, w którym wydzielone zostały salon z kuchnią, pokój gościnny oraz łazienka.

Eleganckie mieszkanie

Naturalne drewno we wnętrzu

Przygotowując projekt mieszkania, architekt pragnął osiągnąć efekt domowej atmosfery przy jednoczesnym wprowadzeniu nowoczesnej stylistyki. We wnętrzach przeważają stonowane, przygaszone barwy – zastosowana została paleta brązów i szarości, a także głęboka, matowa czerń. Na podłodze strefy dziennej oraz prywatnych pomieszczeń położone zostało drewno, ułożone w francuską jodełkę. W części kuchennej znalazły się płytki patchworkowe. Ściany w pomieszczeniach pokryto tynkiem strukturalnym, który miejscami uzupełnia drewniana okładzina w postaci delikatnych listewek.

Przytulna, a jednocześnie bardzo współczesna część dzienna zachęca do spędzania czasu w gronie najbliższych. Znalazł się tutaj nowoczesny kominek wraz z drewutnią. Skórzane obicie kanapy i ciężkie tkaniny wprowadzają kameralną atmosferę. Projektant sięgnął także po czarne szkło, granit oraz przeszklenia w stalowych ramach malowanych na czarno. Uzupełnieniem całości są wykończenia ze szczotkowanego mosiądzu, nadające wnętrzom ostatecznego szyku.

Na uwagę zasługują także łazienki. Jedna z nich wykończone została kamiennymi płytami o rysunku marmuru. W drugiej biały marmur zastąpiony został ciemno-szarymi płytkami. W obu pomieszczeniach zaproponowana została duża dawka czerni, która pokrywa część ścian oraz stanowi kolor armatury i łazienkowego wyposażenia.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji mieszkania

Elegancka aranżacja mieszkania w Krakowie – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: Oskar Firek Architects
realizacja: 2018
lokalizacja: Kraków
projektowana powierzchnia: 200 m2
zdjęcia: Patryk Polewany

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!