Neony i kontrasty czyli nowoczesna aranżacja salonu fryzjerskiego

Neony i kontrasty czyli nowoczesna aranżacja salonu fryzjerskiego

W Ostrowie Lubelskim można dostać prawdziwego zawrotu głowy! Czarne prążki i turkusowe neony poprzecinały ściany nowego salonu fryzjerskiego.

Projektowany salon fryzjerski zlokalizowany jest na Lubelszczyźnie, w miejscowości Ostrów Lubelski. Inwestorka oczekiwała nowoczesnego projektu wnętrza, który wyróżniałby lokal od innych salonów w mieście. Do pracy nad koncepcją wnętrza właścicielka zaprosiła architekta Grzegorza Kłodę z pracowni GK-Atelier. Projektant w swoim portfolio ma ciekawe realizacje obiektów publicznych, takie jak aranżacja biblioteki w Lublinie.

Salon Fryzur Ewelina zlokalizowany jest przy ulicy Lubelskiej. Inwestorką jest młoda, pełna pasji i energii kobieta i właśnie tę energię architekt pragnął ukazać także w designie wnętrza. Nowoczesny i odważny projekt z pewnością nie zostanie niezauważony. Po przekroczeniu progu trudno jest oderwać wzrok od futurystycznych neonów i czarnych prążków, które przyozdobiły ściany i stały się wizytówką tego miejsca.

Designerskie wnętrze
Designerskie wnętrze

Odważny design

Bazę projektu stanowią stonowane, naturalne barwy. Szare ściany o strukturze betonu architektonicznego dobrze komponują się z jasno-szarą posadzką. Projektant stworzył doskonałe tło dla intensywnych i wyraźnych linii poprowadzonych turkusowym światłem neonu. To one przecinają ścianę, przy której znajdują się stanowiska fryzjerskie. Oprócz neonów zaproponowane zostały także czarne dekoracje ścienne, w postaci linii biegnących przez jedną ze ścian oraz część sufitu. Dekoracja skrzętnie ukrywa drzwi do lokalu, które wpisane zostały w kompozycję.

Kontrast czerni i bieli wykorzystany został w wielu punktach lokalu. Znajdziemy tutaj czarno-białe meble o prostych, nowoczesnych formach. Dolne szafki wyposażone zostały w drewniane blaty robocze o ciemnym wybarwieniu. Ciemne drewno wykorzystane zostało także jako korpusy szafek na stanowiskach fryzjerskich. Czarne linie zdobią nie tylko ścianę – stanowią także wyraźne obrysy elementów wyposażenia, jak proste ramy luster czy konstrukcja szafek. Pośrodku lokalu znajdują się czarne fotele do mycia włosów, a pod sufitem znalazły się czarne oprawy oświetleniowe o ażurowej formie.

Designerskie wnętrze
Designerskie wnętrze

Praktyczna aranżacja salonu

Oprócz nowoczesnego designu, w projekcie salonu fryzjerskiego projektant zaproponował także bardzo funkcjonalne rozwiązania. W dobie mediów społecznościowych w lokalu szczególnie istotne było zorganizowanie odpowiedniego miejsca, w którym goście salonu mogliby wykonywać zdjęcia po odbytej wizycie, a także dobrze doświetlone miejsce, w którym to właścicielka fotografowałaby efekty swojej pracy. W salonie udało się połączyć wszystkie praktyczne aspekty przyjaznego zakładu fryzjerskiego z nowoczesnymi funkcjonalnościami, które przyciągnąć mają nowych użytkowników.

Designerskie wnętrze
Designerskie wnętrze

Neonowy salon fryzjerski – metryczka projektu wnętrza

typ projektu: salon fryzjerski
inwestor: Salon Fryzur Ewelina
pracownia: GK-Atelier, Grzegorz Kłoda
realizacja: 2019
lokalizacja: ul. Lubelska 46, Ostrów Lubelski
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!