Aranżacja domu z zielonymi akcentami

Aranżacja domu z zielonymi akcentami

W warszawskim domu przy Ostródzkiej królewskie miejsce zajmuje butelkowa zieleń. Projektanci z pracowni KAEL Architekci postarali się, aby wnętrza domu wypełnił niebanalny, bardzo współczesny design.

Dom w zabudowie szeregowej projektowany przez pracownię KAEL Architekci zlokalizowany jest w Warszawie. Projektanci postawili na odważne, współczesne rozwiązania funkcjonalne oraz wykończeniowe. Tym razem zaszczytne miejsce całej kompozycji zajmuje butelkowa zieleń, która w ostatnich latach wraca na salony. W połączeniu z naturalnym drewnem oraz czarnym matem stanowić może ciekawą propozycję, o czym przekonaliśmy się już niejednokrotnie (zobacz wnętrze z butelkową zielenią).

Także tym razem projektanci z pracowni KAEL Architekci uraczyli nas designem na najwyższym poziomie. We wnętrzu domu wszystko ma znaczenie – światło, materiał, struktura oraz kształt. Wartości te, przekazane w sposób prosty i funkcjonalny, pozwoliły stworzyć przestrzeń do życia, w której domownicy mogą poczuć się dobrze.

aranżacja domu z zielonymi dodatkami

Zielona sofa w salonie

Na parterze domu wydzielona została otwarta strefa dzienna, łącząca w sobie strefę wejściową, salon oraz jadalnię. Niezwykły efekt otwartej przestrzeni buduje niemal pełne przeszklenie jednej ze ścian pomieszczenia. Przesuwne przeszklone drzwi pozwalają domownikom wyjść do ogrodu i na taras, bądź też podziwiać zieleń z wnętrza domu. Przeszklenie wprowadza do wnętrza światło dzienne, które rozjaśnia przestrzeń, dzięki czemu projektanci mogli śmiało sięgnąć po ciemniejsze barwy.

Kolorystyczną dominantą strefy dziennej jest butelkowa zieleń, która rozsiadła się na sofie w salonie oraz u jej podnóża – na dywanie o grubym włosie. Sofa usytuowana została naprzeciwko ściany z kominkiem o bardzo nowoczesnej, minimalistycznej formie. Biała obudowa kominka doskonale prezentuje się na tle czarnej, matowej ściany. Czerń kontynuowana została także częściowo na suficie strefy dziennej, dając efekt nienachalnego strefowania przestrzeni.

W narożniku pomieszczenia znalazł się stół jadalniany, ustawiony na tle zabudowy o lustrzanych frontach. Lustra dobrze komponują się z matową czernią ściany oraz elementów wyposażenia. Uzupełnieniem całości jest drewniana okładzina, którą wykończony został jeden z narożników pomieszczenia. Uwagę przyciągają nie tylko drewniane listewki, ale też nietypowy, zaoblony kształt.

aranżacja domu z zielonymi dodatkami

Naturalne barwy w sypialni

Na piętrze zlokalizowana została część prywatna inwestorów. Znalazł się tam gabinet wyposażony w ciekawą formę biblioteczki, wkomponowanej w drewnianą okładzinę ścienną. Ponadto na piętrze zaaranżowana została także prywatna sypialnia z obszernym łóżkiem. W całości tapicerowany mebel posiada zintegrowany ze ścianą zagłówek o wyraźnych przeszyciach. W sypialni królują naturalne barwy w postaci szarości zestawionych z naturalnym drewnem. Także tutaj, tak jak i w pozostałych częściach mieszkania, pojawia się charakterystyczny motyw drobnych listewek z drewna, zdobiących jedną ze ścian, ponad wezgłowiem łóżka.

Na uwagę zasługuje także ekskluzywna i bardzo elegancka łazienka. W pomieszczeniu tym królują kamienne płyty w beżowej tonacji. Luksusowy charakter pomieszczenia podkreśla prysznic typu walk-in o pełnym przeszkleniu oraz prosta i elegancka armatura łazienkowa.

Zobacz galerię zdjęć wystroju domu

Aranżacja domu – metryczka projektu wnętrza domu

typ projektowanej przestrzeni: dom
inwestor: prywatny
pracownia: KAEL Architekci, http://kael.eu
realizacja: 2019
lokalizacja: Warszawa
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!