Ekskluzywny hotel na Wyspie Spichrzów

Ekskluzywny hotel na Wyspie Spichrzów

W tym roku w Gdańsku otworzył się nowy, największy obecnie hotel w całym Trójmieście. Radisson Hotel & Suites zachwyca luksusowym designem i wyszukaną redukcją stylu skandynawskiego we wnętrzach.

Radisson Hotel & Suites otwarty wiosną w Gdańsku to obiekt z segmentu hoteli premium, zlokalizowany na Wyspie Spichrzów. Jego nowoczesna forma architektoniczna dobrze wpisuje się w lokalną tkankę miejską o charakterystycznej, zabytkowej zabudowie. Projektanci z pracowni LOFT Magdalena Adamus zajęli się wystrojem wnętrz tego ekskluzywnego obiektu, przywołując hanzeatycką przeszłość miasta. Gdyńska pracownia znana jest z wyjątkowego podejścia do projektowania, którym mieliśmy okazję zachwycić się przy okazji projektu wnętrza restauracji TRUE.

W obiekcie rozlokowanych zostało 341 pokoi, w tym 3 apartamenty, włączając w nie prezydencji. Ponadto znajdziemy tutaj imponującą przestrzeń restauracyjną. Zalicza się do niej Bar i Lounge, które są w stanie pomieścić 70 osób, a także dwupoziomowa restauracja Deo, mogąca przyjąć nawet 300 gości. Hotel oddaje do dyspozycji także przestrzeń konferencyjną złożoną z dziewięciu sal oraz dużym foyer o łącznej powierzchni 1000 m2.

Ekskluzywne wnętrze hotelu Radisson Hotel & Suites

Hotel typu upscale

Projektantom zależało, aby hotel stał się w pewnym sensie wyspą skarbów. Nie ma tutaj mowy o minimalizmie, wnętrza nasycone są starannie zaprojektowanym detalem. Każdy element wykończeniowy czy wyposażenia ma w jakiś sposób odwoływać się do historii i tradycji. Niektóre inspiracje widoczne są jak na dłoni, inne stanowią niedosłowne odniesienie, dzięki czemu w projekcie udało się zachować idealny balans między tym co dawne, a tym co współczesne.

Kamienna posadzka budzi skojarzenie rozsypanego piasku. Projekt wykładziny dywanowej, paneli ściennych z naturalnego orzecha czy balustrady klatki schodowej inspirowane były kłosami zboża oraz morskimi falami. Imponującym zabiegiem jest wykorzystanie bursztynowego kruszywa, które umieszczone zostało w tubach ze specjalnego tworzywa. Tuby mieszczące łącznie 400 kg bałtyckiego bursztynu rozlokowane zostały w recepcji, barze oraz restauracji, dając niezwykle ekskluzywny efekt końcowy. Uwagę przykuwa także typowa dla gdańskich kamienic technika sgraffitto, która wykorzystana została do ozdobienia ścian parteru.

Ekskluzywne wnętrze hotelu Radisson Hotel & Suites

Prestiżowa lokalizacja

Obiekt Radisson Hotel & Suites stanowi część kompleksu Deo Plaza, będącego prestiżową inwestycją tuż nad rzeką Motławą. W przestrzeni tej znajdują się także nowoczesne apartamentowce, sklepy i restauracje. W odległości zaledwie kilkuset metrów mieści się przyciągająca rzesze turystów Starówka. Hotel wraz ze swoją szeroką ofertą stanowi nie tylko największy obiekt pobytów biznesowych, ale też wypoczynkowych.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji hotelu

Hotel Radisson Hotel & Suites – metryczka projektu wnetrz hotelu

typ projektu: hotel
inwestor: Radisson Hotel & Suites
pracownia: LOFT Magdalena Adamus
realizacja: 2019
lokalizacja: Gdańsk
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!