Balans i harmonia czyli minimalistyczne mieszkanie w Kielcach

Balans i harmonia czyli minimalistyczne mieszkanie w Kielcach

Minimalistyczne wnętrze mieszkania w Kielcach ubrane zostało w naturalne, stonowane barwy. Poczucie harmonii kolorystycznej i materiałowej sprawia, że przestrzeń jest ciepła i przytulna.

Mieszkanie znajdujące się w bloku z wielkiej płyty w Kielcach mierzy zaledwie 48 m2. Jego układ funkcjonalny pozostawiał wiele do życzenia, dlatego Inwestorzy poprosili pracownię Substantive Studio o pomoc w zaaranżowaniu przestrzeni. Architekci z pracowni Substantive Studio znani się z nowoczesnych projektów wnętrz, takich jak minimalistyczny projekt wnętrza domu w województwie świętokrzyskim. I tym razem pracownia zaproponowała przyjemny, kameralny design w bardzo współczesnym wydaniu.

Minimalistyczne wnętrze

Zakres projektu wnętrza

Zakres projektowy obejmował kuchnię, pokój, sypialnię, łazienkę oraz przedpokój. Głównym założeniem projektu była poprawa układu funkcjonalnego całego mieszkania. Projektanci postanowili wprowadzić nietypowe „ścięcie” narożnika pokoju, które nieco polepszyło integralność kuchni z salonem, uzyskując dodatkowo więcej miejsca na szafę w korytarzu. Ponadto dzięki technicznym możliwościom przeprojektowania instalacji hydraulicznych, możliwe było przeniesienie WC do łazienki, zyskując tym samym wolne pomieszczenie. Połączone one zostało z kuchnią, przez co udało się stworzyć większą i bardziej funkcjonalną przestrzeń.

Dotychczas nie wykorzystany w pełni pokój połączył w sobie funkcje sypialni oraz garderoby. W ten sposób powstała przestrzeń dla niezależnego pomieszczenia, będącego przytulnym pokojem dziecięcym. Istotne w całym założeniu okazało się również przeniesienie pralki do kuchni, przez co dzięki dodatkowej przestrzeni łazienka stała się dużo bardziej funkcjonalna. W projekcie udało się zmieścić wszystkie strefy funkcjonalne, na którym zależało Inwestorom, dzięki czemu zaaranżowana przestrzeń zyskała zindywidualizowany charakter.

Minimalistyczne wnętrze

Harmonijna paleta kolorów i materiałów

W projekcie mieszkania architekci posłużyli się stonowaną i naturalną paletą barw. Mieszkanie ubrane zostało w szarości i biel, a uzupełnieniem są tutaj zgaszone odcienie niebieskiego i granatu. Dla przełamania wprowadzona została matowa czerń, która doskonale wyważa kolorystyczną kompozycję. Wisienką na torcie są drewniane wykończenia, a także pojawiające się elementy stalowe i miedziane.

Balans pomiędzy wykorzystanymi kolorami oraz uproszczone bryły mebli dają poczucie minimalistycznych i ciepłych wnętrz. Wrażenie to potęguje zastosowanie przyjemnych materiałów. Ciepłe drewno posadzki, czy kamienne płyty w łazience dobrze korespondują z matowymi płytami meblowymi. Harmonia i równowaga wyczuwalna jest także w przestrzeni kuchni, gdzie praktyczna bryła zabudowy kuchennej łączy w sobie funkcjonalność z wyjątkową, współczesną estetyką.

Zobacz galerię zdjęć realizacji mieszkania

Minimalistyczne mieszkanie w Kielcach – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: Substantive Studio
projekt: 2019
lokalizacja: Kielce
projektowana powierzchnia: 48 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!