Luksusowe wnętrze restauracji Arco na 33. piętrze Olivia Star

Luksusowe wnętrze restauracji Arco na 33. piętrze Olivia Star

W Gdańsku pojawiła się prawdziwa perełka dla miłośników kuchni najwyższych lotów. Restauracja Arco zachwyca nie tylko nasze podniebienia – wnętrza lokalu opływają w luksusy.

Paco Perez to światowej sławy, hiszpański szef kuchni, którego niezwykły smak doceniony został 5-ma gwiazdkami Michelin. To właśnie kulinarny mistrz postanowił otworzyć nową restaurację w Gdańsku. Nowy lokal Arco znajduje się na 33. piętrze biurowca Olivia Star, skąd rozciąga się imponująca panorama na miasto. Piękne wnętrza restauracji przywodzić mają na myśl słoneczną atmosferę śródziemnomorskich miast.

Luksusowe wnętrze restauracji Arco
Luksusowe wnętrze restauracji Arco

Dwie restauracje w jednym

W budynku Olivia Star znajdują się w zasadzie dwie oddzielne restauracje, obie sygnowane nazwiskiem Paco Pereza. Aby się do nich dostać, należy wjechać widną na 32. piętro, gdzie znajduje się wyjątkowy taras widokowy. Stamtąd goście do pokonania mają jeszcze kilka schodów, aby znaleźć się w przestrzeni pierwszej z nowo powstałych restauracji – bardziej casualową Treinta e Tres. Tutaj serwowane są śniadania, przekąski oraz dania lunchowe.

Idąc dalej, goście przechodzą do drugiej przestrzeni – restauracji Arco. To miejsce, które opływa w luksus – wyszukane materiały wykończeniowe, meble światowej sławy projektantów oraz piękne dodatki budują charakter przestrzeni. Projekt wnętrza tej restauracji wykonała pracownia Trruella Trenchs Studio, której specjalnością są aranżacje najlepszych restauracji na świecie.

Przestrzenie obu restauracji tworzyć maja spójną całość zarówno wizerunkową, jak i funkcjonalną. Bardziej dostępna i mniej formalna Treinta y Tres dopełnia wyszukane wnętrza Arco, w której znajduje się jedynie 30 miejsc dla gości. Obie przestrzenie łączy winiarnia licząca około 800 pozycji najlepszych trunków.

Luksusowe wnętrze restauracji Arco
Luksusowe wnętrze restauracji Arco

Piękne wnętrza restauracji

Wystrój wnętrza restauracji nawiązywać ma do słonecznej atmosfery śródziemnomorskiej. Wykorzystane zostały naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno. Paleta kolorów oscyluje wokół barw ziemi, przeważają brązy, beże i szarości. Pojawiają się typowe dla Hiszpanii elementy architektury oraz charakterystyczne akcenty. Sama nazwa restauracji Arco oznacza w języku hiszpańskim łuk i to właśnie on pojawia się w przestrzeni lokalu. Przejścia pomiędzy salami oddziela kolumnada arkadowa wykończona szarymi, kamiennymi płytami.

Luksusowe wnętrze restauracji Arco
Luksusowe wnętrze restauracji Arco

Projekt konceptu restauracji przygotowywany był przez ponad dwa lata. Jako lokalizację wybrano Gdańsk ze względu na wyjątkową historię miasta wolności, ale też bogactwo lokalnych dostawców. Szczególne znaczenie miał także sam obiekt, w którym założone zostały restauracje. Imponujący taras widokowy, który goście mijają przed wejściem na 33. piętro, ale i olbrzymie przeszklenia restauracji sprawiają, że pobyt w lokalu staje się naprawdę wyjątkowym doświadczeniem.

Luksusowe wnętrze restauracji Arco
Luksusowe wnętrze restauracji Arco

Restauracja Arco na 33. piętrze Olivia Star – metryczka projektu wnętrza restauracji

typ projektowanej przestrzeni: restauracja
inwestor: Arco by Paco Perez
pracownia: Tarruella Trenchs Studio
realizacja: 2019
lokalizacja: Olivia Star, Gdańsk
zdjęcia: Dawid Linkowski

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!