Kameralne wnętrze restauracji i pubu Wartownia w Kostrzynie nad Odrą

Kameralne wnętrze restauracji i pubu Wartownia w Kostrzynie nad Odrą

W Kostrzynie nad Odrą otworzył się niedawno nowy koncept gastronomiczny. Restauracja i pub Wartownia zaaranżowana została w nawiązaniu do otaczającego miasto środowiska naturalnego, czyli borów i lasów.

Aranżację wnętrza nowej restauracji i pubu Wartownia wykonała pracownia Init – architektura wnętrz, wzornictwo z Gorzowa Wielkopolskiego. Architekt wnętrz Piotr Barański zainspirował się zielonym otoczeniem miasta, a więc naturalnymi siedliskami i borami. Stąd też wybór palety barw czy materiałów wykończeniowych. Udało się stworzyć wnętrze, w którym każdy klient może poczuć się swobodnie.  

Lokal o powierzchni 290 m2 podzielony został na dwie części. W jednej z nich znajduje się część barowa, drugą natomiast stanowi sala przeznaczone na imprezy okolicznościowe. Tam też mogą zostać rozstawione modułowe meble, zaaranżowane adekwatnie do wydarzenia. Zakres prac obejmował kompleksowy projekt architektury wnętrz, uwzględniający podziały oraz ergonomię poszczególnych części lokalu.

kameralne wnętrze

Kameralna przestrzeń restauracji

Głównym założeniem było stworzenie lokalu przyjaznego klientom. Dzięki praktycznemu podziałowi na strefy, goście restauracji i pubu Wartownia mogą swobodnie wybrać, czy wolą wypić drinka w wygodnych fotelach, czy też zjeść coś pysznego przy stole. W zbudowaniu klimatu wnętrza pomagają nie tylko naturalne materiały, ale także przyjemne oświetlenie. Sprzyja ono relaksowi i odpoczynkowi w towarzystwie przyjaciół.

W projekcie przestrzeni lokalu wykorzystane zostały ciepłe i naturalne barwy. Przeważa tutaj drewno, którego uzupełnieniem jest szary beton architektoniczny na ścianach. Na jednej ze ścian zaproponowany został chrobotek reniferowy, który ożywia wnętrze. Inna ściana ozdobiona została grafiką przedstawiającą naturalne siedlisko ptaków.

Wnętrze wypełniają elementy wyposażenia o prostych i nowoczesnych formach. Obszernym, tapicerowanym siedziskom w formie narożnych kanap projektowane były na indywidualne zamówienie. Towarzyszą im zgeometryzowane turkusowe pufy. W strefie restauracyjnej znalazły się stoły otoczone tapicerowanymi krzesłami inspirowanymi modelem DSW. Uzupełnieniem całości są niskie, okrągłe stoliki, przy których zaproponowane zostały pikowane, butelkowo-zielone fotele.

kameralne wnętrze

Bar w Wartowni

Strefa barowa potraktowana została ze szczególną uwagą. Projekt baru oraz stelażu znajdującego się za nim wykonany został przez pracownię. Na stelażu zamontowane zostało wyraźne, neonowe logo lokalu. Dumna nazwa Wartownia nawiązuje do historii obiektu, który niegdyś pełnił taką właśnie funkcję. Ponad barem umieszczone zostały nowoczesne oprawy oświetleniowe.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji wnętrza

Restauracjia i pub Wartownia w Kostrzynie nad Odrą – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: restauracja i pub
inwestor: Wartownia
pracownia: Init Architektura Wnętrz, Wzornictwo
projekt: Piotr Barański
realizacja: 2019
lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
projektowana powierzchnia: 290 m2
zdjęcia: Marcin Małuszek
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!