Legendy Starego Miasta czyli hotelowe wnętrze Ibis Styles w Lublinie

Legendy Starego Miasta czyli hotelowe wnętrze Ibis Styles w Lublinie

Nowy hotel Ibis Styles Lublin stanął tuż przy Zamku Lubelskim na Starym Mieście. Marka znana jest z charakterystycznych motywów przewodnich, jakie wprowadzone są w poszczególnych obiektach. Tym razem aranżacja wnętrza inspirowana jest miejskimi legendami.

Nowy Ibis Styles Lublin mieści się przy alei Solidarności 7 i jest usytuowany w biznesowym, kulturalnym i handlowym centrum miasta. Jego lokalizacja czyni hotel idealnym miejsce zarówno na pobyt służbowy, jak i wypoczynkowy. Tak jak pozostałe 11 obiektów rozsianych na mapie Polski, tak i ten hotel, należący do ekonomicznej klasy obiektów grupy Accor, oferuje doświadczenia z pobytu, które bazują na kreatywności i zabawnym designie.  

 Hotelowe wnętrze Ibis Styles w Lublinie
 Hotelowe wnętrze Ibis Styles w Lublinie

Sytuując hotel na Starym Mieście Lublina trudno byłoby nie zainspirować się bogatą w legendy i baśniowe opowieści historią miasta. To właśnie te przekazywane z pokolenia na pokolenie przypowieści stały się motywem przewodnim. Aranżacja wnętrza hotelu charakteryzuje się angażującym designem, który wywołuje w gościach pokusę odkrywania miejskich legend już po przekroczeniu progu budynku.

Marka Ibis Styles do pracy nad wnętrzem hotelu zaprosiła po raz kolejny pracownię Tremend, która w przeszłości zaaranżowała już hotel Ibis Styles Bolesławiec czy Ibis Styles Warszawa Centrum.

 

 Hotelowe wnętrze Ibis Styles w Lublinie
 Hotelowe wnętrze Ibis Styles w Lublinie

Komfortowy hotel w centrum miasta

Otwarty w ostatnich dniach hotel oferuje gościom 114 nowoczesnych i komfortowych pokoi, 8 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 760 m2 oraz dwupoziomową restaurację Legendy Miasta na 120 miejsc. Budynek ma sześć kondygnacji nadziemnych i podziemny garaż. Do obiektu wchodzi się przez hotelowe lobby i to już tam goście mogą poznać legendę o proroczym śnie Leszka Czarnego. W dalszych częściach lobby rozwijana jest legenda o herbie czy motyw kamienicy złotnika.

W każdym z nowoczesnych pokoi na gości czeka Sweet Bed by Ibis Styles, czyli specjalnie zoptymalizowane pod kątem jak najbardziej wygodnego wypoczynku łóżko. Jasne wnętrza wykończone zostały paletą brązów i beżów, uzupełnieniem natomiast jest drewno i przyjemnym, naturalnym wybarwieniu. Ożywiający akcent kolorystyczny wprowadzony został poprzez musztardowe wykończenia – tapicerki siedzisk czy tekstylia.

 Hotelowe wnętrze Ibis Styles w Lublinie
 Hotelowe wnętrze Ibis Styles w Lublinie

Komfortowe wnętrze hotelu

Obiekt to również komfortowa przestrzeń biznesowych spotkań. Doskonale wyposażone sale bankietowo-konferencyjne oferują nowoczesny sprzęt audiowizualny i mobilne ściany dające swobodę aranżacji przestrzeni. W przerwie lunchowej lub też wieczorem, po zwiedzaniu miasta, hotelowi goście mogą zjeść lokalne dania i przysmaku kuchni Lubelszczyzny w przytulnej restauracji. Przytulna przestrzeń zachęca do dłuższych posiedzeń.

W restauracji zaaranżowana została przestrzeń baru wykończona cegłą. Barowa lada wykonana z jasnego drewna uzupełniona została heksagonalnymi czarnymi płytkami, które rozlewają się dalej po posadzce. Restauracja wypełniona jest różnorodnymi siedziskami o ciepłej kolorystyce obić. Ponad stolikami rozmieszczone zostały nowoczesne oprawy oświetleniowe, zaś pod sufitem wyeksponowane zostały przewody, wprowadzające nieco industrialny charakter do wnętrza.

 Hotelowe wnętrze Ibis Styles w Lublinie

Hotel Ibis Styles w Lublinie – metryczka projektu wnętrza hotelu

typ projektowanej przestrzeni: hotel
inwestor: TBV Hotele Sp. z o.o.
Pracownia: Tremend
realizacja: 2019
lokalizacja: al. Solidarności 7, Lublin
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!