Wnętrze w stylu modern classic od Room Studio

Wnętrze w stylu modern classic od Room Studio

Oto nie lada gratka dla miłośników sztuki współczesnej. Pracownia Room Studio zaaranżowała wnętrze dwupoziomowego domu ulubionym przez inwestorów stylu modern classic.

Dwupoziomowy dom w zabudowie szeregowej położony jest na obrzeżach Wysokiej, koło Wrocławia. Powierzchnia domu to 105 m2, a w jego przestrzeni znajdziemy parterową strefę dzienną oraz strefę prywatną zlokalizowaną na piętrze. Inwestorem jest para lubująca się w sztuce młodych twórców, która poprosiła projektantów z pracowni Room Studio o stworzenie przestrzeni, która kusiłaby elegancją i wyszukanym charakterem.  

Wnętrze w stylu modern classic

Wyburzenie ścianek działowych

W planie wnętrza domu dokonane zostały pewne zmiany funkcjonalne. Jako że wejście do domu zlokalizowane jest od strony południowej, postanowiono wyburzyć ściankę dzielącą wiatrołap oraz salon. W ten sposób udało się wypełnić wnętrze słońcem, a całą przestrzeń powiększyć wizualnie. Ponadto w przestrzeni wiatrołapu, kuchni, a także toalety położone zostały takie same płytki podłogowe, o charakterystycznym wzorze, co w dużej mierze ujednolica niedużą przestrzeń. Pozostała część podłóg wyłożona została deską warstwową w kolorze naturalnego dębu.

Wnętrze w stylu modern classic

Elegancka strefa dzienna

Strefa dzienna łączy w sobie funkcje salonu, jadalni oraz kuchni. W centralnej części parteru znajduje się trójstronny kominek. W jego towarzystwie ustawiony został obszerny, tapicerowany narożnik oraz stolik kawowy. Znajdujący się w rogu pomieszczenia okrągły stół spaja salon z kuchnią. Zastosowane zostały tutaj wysokiej jakości kamienne blaty, hiszpańskie płytki oraz meble przygotowywane na zamówienie. Różnorodność faktur i wzorów połączona została z gładkimi powierzchniami mebli i ścian.

Ciepły kolor drewna w połączeniu z szarością, czernią i bielą nadaje wnętrzom przytulności. Stonowane kolory we wnętrzu kontrastują z malarstwem współczesnym Krzysztofa Cichonia, które dopełnia i podkreśla charakter aranżacji. Charakterystycznym uzupełnieniem aranżacji są liczne, błyszczące wykończenia, wprowadzające do wnętrza powiew glamour. Podobne zadanie mają pieczołowicie dobrane, wysokiej jakości tekstylia, jak gruby dywan, czy lejące się zasłony.

Wnętrze w stylu modern classic

Aranżacja gabinetu 

Sztuka gra pierwsze skrzypce także w innych częściach domu. Na piętrze zaaranżowany został gabinet pana domu, zaprojektowany w nawiązaniu do umieszczonego tam obrazu. Srebrne poroże kontrastuje z obrazem, a turkusowa ściana z podziałami współgra z formą dzieła. Znalazła się tutaj ciekawie zaprojektowana zabudowa meblowa z imitacją portalu kominkowego. Sąsiednie ściany przyozdobione zostały elementami sztukaterii.

Zobacz również inne wnętrze pełne sztuki

W strefie prywatnej domowników znajduje się także przytulna sypialnia oraz odważna łazienka właścicieli. Płytki w kolorze grafitowym znajdują się na ścianach oraz na podłodze. Ułożone na przemiennie – matowe oraz z połyskiem dają ciekawy efekt wizualny. Zabudowa meblowa kolorystycznie dopasowana została do płytek. Skrywa się za nią piec i szafki n kosmetyki. Szkło barwione na czarno nadaje łazience luksusowy charakter, a pasiasta roleta i kamień na blacie dopełniają ten obraz.

Wnętrze w stylu modern classic - metryczka projektu domu

typ projektowanej przestrzeni: dom dwukondygnacyjny
inwestor: prywatny
pracownia: Room Studio / roomstudio.pl
realizacja: 2019
lokalizacja: Wysoka, k. Wrocławia
projektowana powierzchnia: 105 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!