Nowe oblicze mediolańskiego apartamentu z lat 50-tych

Nowe oblicze mediolańskiego apartamentu z lat 50-tych

Mediolan to stolica mody i sztuki, a jego architektoniczna oprawa zachwyca. Za pięknymi fasadami ukryte są także wnętrzarskie perełki, a jedna z nich jest apartament z lat 50-tych, który przeszedł niedawno metamorfozę.  

 W samym centrum Mediolanu, przy ulicy via del Gesu znajduje się piękna kamienica, we wnętrzu której mieszczą się prywatne apartamenty. Jednym z nich jest lokal, który przeszedł niedawno ponowną aranżację pod czujnym okiem uznanego włoskiego architekta Mattia Lorenzo Vittori. Nowa aranżacja zachwycić nas może wyważoną paletą kolorystyczną oraz pieczołowicie wybranymi elementami wyposażenia. Na uwagę zasługują także nadająca wnętrzu spójności, piękna drewniana posadzka.

Metamorfoza wnętrza z lat 50-tych
Metamorfoza wnętrza z lat 50-tych

Przestronne wnętrze apartamentu

Już od progu apartamentu naszym oczom ukazuje się wnętrze pełne naturalnego światła. Przestronne pomieszczenie o otwartym planie charakteryzuje duża ilość przeszkleń, przeprutych w jednej ze ścian. Za oknami rozciąga się imponujący widok na miasto. Wychodzące na taras okno wykuszowe wyposażone zostało w przesuwne na całą szerokość drzwi, co dynamizuje przestrzeń i daje efekt harmonijnej gry świateł. Kolejne części strefy dziennej doskonale komunikują się ze sobą, tworząc spójną aranżację.

Ujednoliceniu przestrzeni sprzyja zastosowanie ciągłej posadzki w postaci drewnianych desek Heritage traccia Civita z kolekcji Atelier od Listone Giordano. Lakierowany dąb francuski w jasnej tonacji daje efekt naturalnego, ciepłego wykończenia, które doskonale komponuje się z nieskazitelną bielą ścian. Te ostatnie pokryte zostały naturalnym wapnem, które jest nieprzezroczyste, miękkie i aksamitne w dotyku.

Metamorfoza wnętrza z lat 50-tych
Metamorfoza wnętrza z lat 50-tych

Wyszukane meble włoskie

Znaczna część mebli i dodatków dekoracyjnych wykonana została według autorskiego projektu architekta. W ten sposób kolejne elementy doskonale integrują się z przestrzenią mieszkalną. Wśród meblarskich perełek znajdziemy tutaj kultowe modele włoskiego i nordyckiego designu, do których należą lekkie krzesło Wishbone Chair z charakterystycznym oparciem w kształcie litery Y. Krzesła projektu marki Carl Hansen & Son otoczyły okrągły stół w przestrzeni jadalni.

Poza elementami umeblowania, na potrzeby aranżacji mediolańskiego apartamentu powstały także specjalnie zaprojektowane drzwi i okna. Dzięki temu ich tonacja oraz styl nie odbiegają od tonacji parkietu. Na bazie desek parkietowych powstały także listwy strugane specjalną, starą metodą. W ten sposób cała pozioma powierzchnia nabiera spójnego charakteru, a przestrzeń mieszkalna wypełniona jest ciepłym, a jednocześnie bardzo współczesnym designem.

Na uwagę zasługuje także przestronna kuchnia o jednorzędowej zabudowie i obszernej wyspie kuchennej. To przy jej blacie ustawione zostały wysokie hokery o drewnianych siedziskach, na których goście apartamentu mogą przysiąść z kieliszkiem wina w trakcie przygotowywania wspólnej kolacji. Także tutaj obszerne przeszklenie doskonale doświetla przestrzeń. Chromowane sprzętu kuchenne oraz elementy wykończeniowe nadają kuchni wyszukanego sznytu.

Metamorfoza wnętrza z lat 50-tych
Metamorfoza wnętrza z lat 50-tych

Metamorfoza partamentu z lat 50-tych – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: apartament
inwestor: prywatny
projekt: Mattia Lorenzo Vittori
realizacja: 2019
lokalizacja: Mediolan, Włochy
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!