W drewnie i bieli czyli aranżacja wnętrza od Ktura Architekci

W drewnie i bieli czyli aranżacja wnętrza od Ktura Architekci

Pracownia Ktura Architekci po raz kolejny wychodzi nam naprzeciw z przyjemnym, kameralnym designem wnętrza. Oto ostatnia realizacja architektów w Poznaniu przy ulicy Przemysłowej.

Projekt Wildeckie 31M obejmował aranżację małego, poznańskiego mieszkania. Lokal mierzy zaledwie 31 m2, a w jego przestrzeni architekci zmieścili otwartą strefę dzienną z funkcjami kuchni, jadalni oraz salonu. Ponadto w mieszkaniu znalazło się także miejsce na sypialnię, znajdującą się za przesuwnymi drzwiami. Mieszkanie zaaranżowane zostało w subtelnej, skandynawskiej stylistyce, operującej jasną paletą barw oraz ciepłym drewnem.

Zobacz wnętrza w stylu skandynawskim

Aranżacja małego mieszkania

Aranżacja małego mieszkania

Poznańskie mieszkanie to już trzecie wnętrze, które architekci zrealizowali w budynku przy ulicy Przemysłowej. Mieszkanie przeznaczone jest na wynajem, zatem architekci na małym metrażu musieli zorganizować wszystkie najważniejsze funkcje dla przyszłych najemców. W strefie dziennej zaaranżowany został aneks kuchenny w formie L-kształtnej zabudowy. Tam też stanął stół wyposażony w dwa krzesła. W dalszej części pomieszczenia zaaranżowana została strefa relaksu, w postaci wygodnej sofy i stolika kawowego. Naprzeciwko znalazł się regał z szafkami do przechowywania.

Aranżacja małego mieszkania

Ukryta sypialnia

Interesującym elementem projektu jest ukrycie sypialni za przesuwnymi drzwiami. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność wydzielenia dodatkowego miejsca do otwierania tradycyjnych drzwi skrzydłowych. Dodatkowo w ten sposób oba pomieszczenia wypełnia światło dzienne, którego nie blokują drzwi czy ściany.

W mieszkaniu ukryta została także duża zabudowa, znajdująca się częściowo w przestrzeni sypialni, a częściowo w łazience. Zabudowa zrealizowana została w formie monolitycznego bloku obłożonego naturalnym drewnem. W ten sposób każdy centymetr przestrzeni został maksymalnie wykorzystany.

Aranżacja małego mieszkania

Małe mieszkanie w bieli

Zastosowanie jasnej palety barw, oscylującej wokół bieli, jasnej szarości i beżu, to bardzo praktyczne rozwiązanie. W ten sposób przestrzeń wydaje się większa. Jasną estetykę przełamano wyraźnymi czarnymi liniami, które stanowią elementy przesuwnych drzwi. Soczysty dąb narożnika salonu i sypialni spaja wizualnie całość i nadaje jej minimalistycznego charakteru.

W mieszkaniu pojawiają się także nieliczne, ale rzucające się w oczy, kolorystyczne akcenty. Grafika „Lago di Garda” Studio Warto w sypialni to intensywny, czerwony akcent. Tu i tam znajdziemy też zielone detale, w postaci kawowego stolika w salonie czy ozdabiającej pomieszczenia zieleni.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji mieszkania

W drewnie i bieli – metryczka projektu mieszkania

typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie na wynajem
inwestor: prywatny
pracownia: Ktura Architekci Katarzyna Buczkowska-Grobecka / kturaarchitekci.pl
realizacja: 2019
lokalizacja: ul. Przemysłowa, Poznań
projektowana powierzchnia: 31 m2
zdjęcia: www.fotografy.eu
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!