Barwnie i radośnie czyli projekt mieszkania od MGN Pracownia Architektoniczna

Barwnie i radośnie czyli projekt mieszkania od MGN Pracownia Architektoniczna

Czy można w elegancki i przyjemny dla oka sposób łączyć ze sobą aranżacyjne przeciwieństwa? Można, a o tym, jak zrobić to dobrze, pokazuje nam projektantka Małgorzata Górska-Niwińska w projekcie mieszkania.

Autorką projektu mieszkania jest Małgorzata Górska Niwińska z Pracowni Architektonicznej MGN. Architekta nie kryje zamiłowania do przyciągających wzrok motywów dekoracyjnych, wyraźnych barw i nietypowych zestawień kolorystycznych. W związku z tym nie mogliśmy spodziewać się niczego innego, niż niebanalne, zapadające w pamięć wnętrze, w którym nabrać można optymizmu i żywiołowej energii.

Początkowo w przestrzeni mieszkania znajdowały się dwa pomieszczenia usytuowane jedno obok drugiego. Architektka postanowiła połączyć je ze sobą poprzez przeprucie szerokiego przejścia w ścianie. W ten sposób zaproponowana została otwarta część dzienna, gdzie w jednej części znaleźć się miała kuchnia połączona z jadalnią, w drugiej zaś salon. Oprócz tego w projektowanym mieszkaniu znajdziemy także sypialnię oraz łazienkę, których układ pozostał bez zmian.  

Projekt mieszkania
Projekt mieszkania

Kuchnia w różu i granacie

Obszerna zabudowa kuchenna w kształcie litery U przyciąga wzrok zestawieniem kolorystycznym frontów szafek. Granat połączony został tutaj z pudrowym różem, uzupełnieniem kompozycji są rybie łuski, pokrywające fronty szafek górnych oraz złote cokoły i gałki. Także w strefie jadalnianej znajdziemy złote dodatki, takie jak żyrandol, nogi krzeseł czy rama lustra. Proste formy wyposażenia dobrze komponują się ze złotymi elementami, nie powodując wrażenia przeładowania, a raczej klasycznej elegancji w nowoczesnym wydaniu.

W drugiej części strefy dziennej zaaranżowany został salon, gdzie punktem centralnym jest kanapa wraz ze stolikiem kawowym. Jednak naszą uwagę przyciąga w szczególności regał ścienny z otwartymi półkami, na których ustawione będą książki i przedmioty dekoracyjne. U jego dołu przewidziano zamykane drzwiczki szafki. Interesująca jest także lampa, zaprojektowana przez Constance Guisset, która daje wyjątkowy efekt światłocieniowy.

Projekt kuchni

Fototapeta w łazience

Coraz częściej pojawiającym się motywem w łazienkach jest ozdabiająca ścianę fototapeta. Także tutaj pojawia się barwna tapeta z motywem dżungli. Jej uzupełnieniem są wielkoformatowe płyty gresu przypominające żyłkowany marmur, a także ułożone w jodełkę wąskie płytki w kolorze morskim. Zamiast wanny pojawia się tutaj przestronna kabina prysznicowa ze ścianami z hartowanego szkła.

W mieszkaniu znajduje się także druga łazienka, która przeznaczona została do korzystania przez dzieci. Tam też zainstalowana została podwójna umywalka, aby obydwoje mogli równocześnie myć ręce czy zęby. W przestrzeni łazienki pojawiła się wygodna wanna z parawanem. Ściany łazienki wykończone zostały płytkami w dwóch odcieniach złamanego różu. Także tutaj pojawiają się złote elementy, które nadają wnętrzu modnego sznytu i blasku.

Projekt łazienki
Projekt łazienki
Projekt łazienki

Projekt mieszkania od MGN Pracownia Architektoniczna – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
inwestor: autor projektu
pracownia: MGN Pracownia Architektoniczna / Małgorzata Górska-Niwińska
projekt: 2019
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!