Projekt mieszkania w Łodzi inspirowanego paryskim klimatem

Projekt mieszkania w Łodzi inspirowanego paryskim klimatem

Jak w centrum Łodzi nienachalnie zaszczepić namiastkę Paryża? O tym opowiadają nam Marta Ogrodowczyk i Marta Piórkowska poprzez swój ostatni projekt mieszkania. Na 46 m2 architektki zamknęły klasyczny styl w nowoczesnym wydaniu. 

Projekt mieszkania w Łodzi inspirowanego paryskim klimatem wykonany został przez pracownię Marta Ogrodowczyk Studio dla pary młodych Inwestorów. Pracownia nie po raz pierwszy zachwyca nas lekkim i subtelnym podejściem do designu. Poprzedni projekt mieszkania z bliskowschodnim klimatem zawiesił poprzeczkę wysoko, jednak architektki nie spuszczają z tonu. Tym razem przygotowały projekt wnętrza inspirowanego Paryżem.

 Niewielka, 46-metrowa przestrzeń mieszkania wypełniona została szeregiem eleganckich, ale niesztampowych rozwiązań. W planie wyróżnić możemy przedpokój, część dzienną łączącą funkcje kuchni, jadalni i salonu, sypialnię oraz łazienkę.

Paryskie wnętrze mieszkania w Łodzi

Kameralna strefa dzienna

We wspomnianym przedpokoju główną rolę odgrywa połączenie klasycznych mebli oraz nowoczesnej formy przeszklenia pomieszczenia. W zajmującej 25 m2 części dziennej uwagę przyciąga kuchnia ukształtowana w literę C. Blat i fartuch ze spieku kwarcowego, który zawija się aż do podłogi, domyka część szafek, tworząc jednocześnie spójny widok z części salonowej. W kuchni postawiono na klasyczną elegancję sprzętów AGD marki Smeg. W dalszej części pomieszczenia znajdziemy okrągły, drewniany stół jadalniany otoczony skórzanymi krzesłami.

Podział strefy dziennej dokonany został przy pomocy wykorzystanej sztukaterii, która określa poszczególne strefy. W salonie istotne było wygospodarowanie przestrzeni do przechowywania książek. W tym celu zaprojektowany został regał o stalowej konstrukcji, który stylowo miał komponować się z komodą spełniającą funkcję szafki RTV. W salonie znajdziemy też kanapę o aksamitnym obiciu oraz odnowiony przez klientów fotel typu uszak w kolorze butelkowym. W oknie zawisły powiększające optycznie okno ciężkie zasłony.

Paryskie wnętrze mieszkania w Łodzi

Ukryta sypialnia

Aby dostać się do sypialni, trzeba przejść przez ukryte w ścianie telewizyjnej drzwi marki DRE. W pomieszczeniu tym kontynuowana została stylistyka zaproponowana w strefie dziennej. Charakterystycznym elementem jest tutaj tapeta o nieregularnej strukturze, pełniąca rolę obrazu. Tapicerowany zagłówek łóżka nawiązuje swoją formą do brył zastosowanych w korytarzu. W niedużej sypialni udało się wygospodarować przestrzeń do pracy.

Paryskie wnętrze mieszkania w Łodzi

Funkcjonalna łazienka

Największych zmian w projekcie deweloperskim wymagała łazienka, której rozwiązanie było dość nietypowe ze względu na lokalizację komina. Projektantkom udało się mimo tego stworzyć przestrzeń mieszczącą wszelkie niezbędne wyposażenie. Charakterystyczne płytki Equipe pojawiają się na ścianie z umywalką oraz pod prysznicem. Uwagę przyciągają także miedziane wykończenia armatury, które dobrze wpisują się w elegancki klimat mieszkania.

Zobacz galerię zdjęć projektu wnętrza

Projekt mieszkania w Łodzi  – metryczka projektu wnętrza

typ projektowanej przestrzeni: mieszkanie
inwestor: prywatny
pracownia: Marta Ogrodowczyk Studio / Marta Ogrodowczyk, Marta Piórkowska
wizualizacje: Elżbieta Paćkowska
projekt: 2019
lokalizacja: Łódź
projektowana powierzchnia: 46 m2
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!