Aranżacja wnętrza biura intive we Wrocławiu uznana za najlepszą przestrzeń biurową w Polsce

Aranżacja wnętrza biura intive we Wrocławiu uznana za najlepszą przestrzeń biurową w Polsce

Biuro intive we Wrocławiu zaaranżowane zostało w duchu „hospitality” - ma budzić pozytywne emocje i tworzyć dobre środowisko pracy. Projekt nagrodzony został w konkursie International Property Award jako najlepsza przestrzeń biurowa w Polsce.  

Aranżacja wnętrza biura intive we Wrocławiu to efekt pracy znanego i docenianego biura projektowego MIXD. Architekci w składzie: Piotr Kalinowski, Katarzyna Majer-Hola, Paweł Panek, Agnieszka Kaczara i Alicja Dziedziela zaprojektowali przyjazną przestrzeń dl pracy dla zespołu 450 osób. Zajmujące dwie piętra budynku biuro w centrum mierzy łącznie 4400 m2.

Projekt przestrzeni zdeterminowany został w dużej mierze przez charakter pracy firmy. Na potrzeby każdego zlecenia powstaje zespół pracowników, którego skład i wielkość każdorazowo ulega zmienia. Z tego powodu w przestrzeni biura znajdziemy zarówno miejsca do pracy w grupach, krótkich zebrań, briefingów, jak i pomieszczenia do pracy indywidualnej.

Aranżacja biura intive we Wrocławiu

Przestrzeń biura zindywidualizowana

Inwestorzy podkreślają, że w ich firmie najważniejsi są ludzie – bez nich pozostałyby tylko puste krzesła. W związku z tym ważniejszym od projektowych „fajerwerków” miało być dobre samopoczucie pracowników. Musiała zatem powstać przestrzeń, z którą osoby przebywające każdego dnia mogłyby się utożsamiać. Projektanci postawili na zróżnicowane i elastyczne biura, zaś sama ich funkcjonalność i aranżacja w dużej mierze wynika z potrzeb, jakie wyrazili pracownicy podczas wspólnej burzy mózgów.

Zobacz inne ciekawe wnętrze biura tym razem projektu Massive Design - BNP Securities Services

Biuro intive przede wszystkim miało oddawać ideę gościnności, będąc miejscem ciepłym i otwartym. Nie brakuje tutaj dużej ilości drewna, tapicerowanych meblim i kolorowych akcentów. Projektanci kierowali się dwoma zasadami – aby we wnętrzach połączyć typowo biurowe wyposażenie z elementami domowymi oraz aby wybierając wyposażenie i materiały wykończeniowe, wspierać lokalny biznes.

Aranżacja biura intive we Wrocławiu

Biuro niczym kawiarnia

W przestrzeni biura znajdziemy liczne dywany, wykładziny czy panele sufitowe z wełny drzewnej. Materiały tekstylne znacznie podnoszą komfort akustyczny we wnętrzu, dlatego projektanci nie szczędzili ich wybierając wyposażenie. Pojawiają się też wygodne siedziska, poduchy oraz lampy z prasowanego filcu. Szczególnie interesujące wydają się wykonane na indywidualne zamówienie dywany i wykładziny firmy Newmor o orientalnych wzorach w nowoczesnym wydaniu.

Lekki, nieco humorystyczny charakter wprowadzają murale, wykonane przez wrocławskiego artystę Łukasza Kulikowskiego. Pojawiające się w różnych pomieszczeniach komiksowe sceny mówią o tym, w jaki sposób można spędzać czas wolny. Widzimy więc gości restauracji, rowerzystów, koncert jazzbandu czy amatorów sushi. Uzupełnieniem całości są żywe rośliny, które wypełniają wnętrza. Ich zadaniem jest zarówno poprawa jakości powietrza, jak i wywołanie pozytywnych emocji. Rośliny w doniczkach rozmieszczone są na ażurowych regałach i stojakach, a każdy pracownik może w ten sposób wybrać swojego biurowego pupila.

Zobacz galerię zdjęć aranżacji biura

Biuro intive we Wrocławiu  – metryczka projektu biura

typ projektowanej przestrzeni: biuro
inwestor: intive
pracownia: MIXD
realizacja: 2019
lokalizacja: Wrocław
projektowana powierzchnia: 4400 m2
murale i grafiki: Łukasz Kulikowski
zdjęcia: studio Mariola Żołądź Photography i Studio Pion
opracowanie: Wiola Imiolczyk

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!